Autor:
Yirka
Přidáno:
03/05/2008 v 15:06:16
Autor změny:
Evica39
Naposledy změněno:
12/02/2009 v 10:55:06

Zobrazeno: 14229x Hodnocení: 2.72 Hodnoceno: 1242x
Děkuji za ohodnocení článku

Český název: Živorodka Endlerova
Latinský název: Poecilia wingei


Čeleď:Živorodkovité - Poeciliidae
Původ: Jižní Amerika
Maximální velikost: samci 18 mm, samice 25 - 30 mm
Vhodná teplota: 22 - 25 °C
Potrava: Všežravá rybka
Doporučené PH: 6,8 - 7,5
Doporučená tvrdost vody: střední tvrdost 8 - 12 °dGH
Agresivita: Snášenlivá rybka vhodná do druhových nádrží
Charakteristika: Hejnová rybka vhodná pro začátečníky, snadno se množí. Patří mezi malé živorodky, nedoporučuje se k velkým rybám. Není náročná na kvalitu vody. Dožívá se pouze asi jednoho roku, dospívá již v několika týdnech. Vyžaduje krmit pouze 1x denně, velmi šetrně, nejlépe jen naupliemi artemií, malými buchankami. Nejdůležitější složku potravy v přírodě tvoří rasy, proto by sme jim měli přidávat spirulinu. Navzdory své malé velikosti vyžaduje velké akvárium s dobrou filtrací vody a její pravidelnou výměnou, t.j. 1/3 vody za týden. Pozor třeba dávat na náhlé ochlazení vody, nesmí být věčší než o 2 st. C.
Pohlavní dimorfismus: Tak jako i u jiných živorodek je sameček nápadně pestře zbarvený a oproti samičkám je menší velikosti.
Rozmnožování: Pozor, snadno se kříží s Poecilia reticulata čímž vznikají barevné odchylky. Do 25 dní od oplodnění rodí cca 10 mladých rybiček, které jsou schopny přijímat přiměřeně malou normální potravu nebu je krmíme jako jiný potěr živými žábronožkami.

V inzerátech: Super Dino živočich - Triops longicaudatus , , Živorodka Endleri


Tato fotografie pochází ze stránek http://www.aquahobby.com/Živorodka Endlerova


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Živorodka dvouskvrnná Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Živorodka guatemalská   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Živorodka živorodá L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Živorodka štíhlá     Editovat článek     Přidat fotku


Sháním tyto krasavice, pošlete poštou, nabídněte prosím.....ozvěte se na maila, dííííkk.... :-)


Spousta pavívh oček domácích chovatelů nese genetické stopy této rybky.Sem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby