Autor:
Imiis
Přidáno:
06/04/2009 v 13:05:51
Autor změny:
----
Naposledy změněno:
Zatím nezměněno

Zobrazeno: 7801x Hodnocení: 2.93 Hodnoceno: 821x
1 2 3 4 5

Český název: Žabohlavec trojtrnný
Latinský název: Batrachomoeus trispinosus


Čeleď:Batrachoididae
Původ: Indo - západní Pacifik: severozápadní Austrálie, Thajsko, Indonésie, Papua Nová Guinea, delta Mekongu
Maximální velikost: 30 cm
Vhodná teplota: 22 - 28 °C
Potrava: masožravec
Doporučené PH: 7,5 - 8,5
Doporučená tvrdost vody: 5 -15 °dGH
Agresivita: Dravá, agresivní ryba
Charakteristika: Bizardní ryba žíjící v moři a deltě řeky Mekong. V akváriích se chová jen vzácně, spíše jako kuriozita ve výstavních nádržích. Lze ji chovat v brakické vodě. Chov jen ve sladké vodě jí neprospívá a zpravidla dříve umírá. Tělo je hnědé s tmavšími skvrnkami a s nápadně velkou hlavou (občas se zaměňuje s Allenbatrachus grunniens). Většinu času je zahrabaný v písku nebo v bahně a číhá na kořist. Při vyrušení vydává charakteristické, vrčivé zvuky. Při kousnutí uvolňuje jed, který může u citlivých jedinců způsobit zdravotní komplikace, při manipulaci s touto rybou je třeba opatrnosti. Potřebuje dno s vyšší vrstvou substrátu, do kterého se může zahrabat.
Pohlavní dimorfismus: Obtížně zjistitelné.
Rozmnožování: V akváriích není znám.


Tato fotografie pochází ze stránek http://aquariofilia.netŽabohlavec trojtrnný

Více fotek najdete ve fotogalerii této rybičky


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Yasuhikotakia eos Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Žabohlavec vrčivý   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Tlamovec Bathybates vittatus L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Balitora východní     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby