Autor:
Yirka
Přidáno:
26/09/2008 v 08:52:43
Autor změny:
Evica39
Naposledy změněno:
27/02/2009 v 13:55:15

Zobrazeno: 8889x Hodnocení: 2.72 Hodnoceno: 879x
1 2 3 4 5

Český název: Veslonos americký
Latinský název: Polyodon spathula


Čeleď:Polyodontidae (Veslonosovití)
Původ: Povodím Mississippi
Maximální velikost: až 250 cm / do 70 kg
Vhodná teplota: 10 - 18 °C
Potrava: Masožravá ryba
Doporučené PH: 7
Doporučená tvrdost vody: do 15 °dGH
Charakteristika: Jde především o sladkovodní rybu, která může ale přežít i v braktických vodách. Od jiných ryb se odlišuje silně protaženým plochým rypcem. Zvláštní ryba pro obří nádrže, která je choulostivá na poranění rypce. V nádrži je třeba mít studenou čistou vodu, na dno písek a oblázky, dřevěné dekorace. Je dlouhověká, dožívá se až 30 let. Spotřebuje velké množství potravy. Tahle jeseterovitá ryba je ceněna pro svoje maso a velice vyhledávaný kaviár. Pro tyto účely se pestuje ve farmách v USA, Rusku, Moldavsku, Rumunsku.
Pohlavní dimorfismus: Samec je větší než samice.
Rozmnožování: Tře se v mělké vodě v zimě a časném jaře.


Tato fotografie pochází ze stránek http://wikimedia.org/Veslonos americký


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Velká sladkovodní Jehla Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Vieja bifasciata   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Ostnáč Schomburgkův L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Bichir guinejský     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby