Autor:
Vašek
Přidáno:
11/02/2009 v 12:24:10
Autor změny:
Salonka
Naposledy změněno:
11/02/2009 v 20:37:21

Zobrazeno: 6326x Hodnocení: 2.82 Hodnoceno: 710x
1 2 3 4 5

Český název: Trnucha Orbignyho
Latinský název: Potamotrygon orbignyi (Potamotrygon hystrix)


Čeleď:Potamotrygonidae
Původ: Jižní Amerika
Maximální velikost: 60 cm
Vhodná teplota: 24 - 26 °C
Potrava: Všežravec
Doporučené PH: 6,8 - 7,5
Doporučená tvrdost vody: 2 - 10 °dGH
Agresivita: Klidná a mírumilovná ryba
Charakteristika: Je to sladkovodní rejnok, kterou můžeme chovat jen ve společnosti větších ryb. Pokud jsou trnuchy mladé, dají se chovat v hejnu. Už dospělé jedince je třeba chovat jednotlivě, protože je to teritoriální ryba a o své teritorium se neráda dělí s vetřelci. Musí mít obrovské akvárium. Vyžaduje velikou nádrž, nejlépe kolem 500 litrů, kde bude bude mít dostatek prostoru pro plavání. Jemný písek na dně musí být v dostatečné výšsce, aby nedocházelo k poranění ryb, když se zahrabou do písku tak, že jim trčí jenom oči. Jediný trn mají uložen na horní straně konce ocasu. Proto je nutno pracovat a manipulovat v nádrži opatrně, protože zranění trnem se špatně a dlouho hojí.
Pohlavní dimorfismus: Samci mají břišní ploutve přeměněné v kopulační orgány.
Rozmnožování: Samice rodí 4 - 6 mláďat, ale výjimečně se stane, že rodí až 12 živých mláďat. Mláďatá jsou po narození asi 1 cm dlouhé a také jsou okamžitě schopna přijímat v potravě larvy pakomárů. O odchovu v akváriích se toho moc neví.


Tato fotografie pochází ze stránek http://stingraysource.comTrnucha Orbignyho


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Trnucha Leopoldova Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Trnucha širokoploutvá   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Rejnok sladkovodní (Trnucha skvrnitá) L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Živorodka vysokotělá     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby