Autor:
Salonka
Přidáno:
11/02/2009 v 22:19:31
Autor změny:
----
Naposledy změněno:
Zatím nezměněno

Zobrazeno: 5350x Hodnocení: 2.89 Hodnoceno: 746x
1 2 3 4 5

Český název: Tlamovec Stevenův Hongi-Ponton
Latinský název: Aulonacara steveni Hongi -Ponton


Čeleď:Cichlidae (Vrubozubcovití)
Původ: jezero Malawi
Maximální velikost: 11 cm
Vhodná teplota: 24 - 27 °C
Potrava: Všežravec
Doporučené PH: 7,5 - 8
Doporučená tvrdost vody: 9 - 19 °dGH
Agresivita: Klidná ryba
Charakteristika: Je to ryba vhodná do spoločenských akvárií s rybami jezera Malawi, ale je potřeba v jedné nádrži zachovat vyšší počet samiček na jedného samce. Nádrž musí být dostatečně prostorná, s objemem alespoň 200l, ve které si najdou tlamovci dostatek úkrytů, měla by obsahovat spoustu kamení, které nechávame navršené, aby se měly kde ukrývat. Na dno sypeme jemný písek, protože tlamovci rádi ryjí ve dně a prakticky celé dno jsou schopny přenášet na jiný konec nádrže. Je to jejich oblíbená činnost, ve které jsou neúnavní.
Pohlavní dimorfismus: Sameček je větší a výrazně zbarvený. Samička je hnědošedé barvy a menší.
Rozmnožování: Vytřením. Samička si po vytření dá všechny jikry do tlamičky a stará se o ně až do té doby, dokud se neosamostatní.

V inzerátech: Věnuju


Tato fotografie pochází ze stránek http://akvamalawi.comTlamovec Stevenův Hongi-Ponton

Více fotek najdete ve fotogalerii této rybičky


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Tlamovec sprengerae Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Tlamovec Stevenův Mbamba Bay   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Sumouš západní (Sumíček západní) L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Tlamovec Stevenův Mbamba Bay     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby