Autor:
Salonka
Přidáno:
27/02/2009 v 00:55:47
Autor změny:
----
Naposledy změněno:
Zatím nezměněno

Zobrazeno: 4257x Hodnocení: 2.99 Hodnoceno: 781x
1 2 3 4 5

Český název: Tlamovec Protomelas marginatus vuae
Latinský název: Protomelas marginatus vuae


Čeleď:Cichlidae (Vrubozubcovití)
Původ: Afrika, Malawi
Maximální velikost: 15 cm
Vhodná teplota: 25 - 28 °C
Potrava: Býložravec
Doporučené PH: 7,6 - 8,5
Doporučená tvrdost vody: 9 - 18 °dGH
Agresivita: Mírumilovní až mírně agresivní
Charakteristika: Tlamovec obývá ve volné přírodě severní oblast jezera. V oblibě má zarostlé místa, kameny a jeskyně. V akváriích dávame na dno jemný písek s kameny a kořeny, které vytvoří dostatek místa pro úkryt. Tlamovce nelze chovat s jinými druhy ryb, výjimkou je kančík, který jevůči nim dostatečně velký. Tělo mají modré, konečky ploutví jsou někdy až fialové.
Pohlavní dimorfismus: Pohlaví jsou odlišné.
Rozmnožování: Tlamovec. Samička bere své oplozené jikry do své tlamy a tak je chrání po celou dobu jejich vývoje. Někdy dochází k oplodnění jiker až v tlamě samice.

V inzerátech: Akvarijní rostliny


Tato fotografie pochází ze stránek http://malawi-dream.infoTlamovec Protomelas marginatus vuae


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Tlamovec Protomelas labridens Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Tlamovec Protomelas ornatus   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Tlamovec Protomelas labridens L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Tlamovec Protomelas ornatus     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby