Autor:
Pents
Přidáno:
04/09/2008 v 10:34:06
Autor změny:
Salonka
Naposledy změněno:
28/02/2009 v 10:03:16

Zobrazeno: 11540x Hodnocení: 2.99 Hodnoceno: 804x
1 2 3 4 5

Český název: Tlamovec Duboisův
Latinský název: Tropheus duboisi Marlier


Čeleď:Cichlidae (Vrubozubcovití)
Původ: Tanganika
Maximální velikost: 10-14cm
Vhodná teplota: 24 - 27 °C
Potrava: krmení s obsahem spiruliny a s co nejnižším podílém živočišné bílkoviny
Doporučené PH: 7,5-8,5
Doporučená tvrdost vody: 10 - 15 °dGH
Agresivita: Teritoriální ryba
Charakteristika: Hejnová ryba, mělo by se chovat alespoň 10 jedinců. Ve volné přírodě se vyskytuje od Magamba až po ostrov Karilani. Měla by mít více prostoru pro plaváni, vyhovují jim řasy na kamenech, které "seškrabávají". Pro úspěšný chov je nutno počítat s větší nádrží kolem 200l.
Pohlavní dimorfismus: Samci mohou být větší s výrazným bílým proužkem a delší řitní ploutvi. Samice bývají menší a pruh mají méně výrazný. Jsou polygamní. V akváriu jsou pevně stanoveny pravidla hierarchie.
Rozmnožování: Jako u všech tlamovců odchovává mladé v tlamě a vypouští je až jsou soběstační, někdy je i týden potom hlída. Mladé rybky jsou černé s býlými tečkami, které jim časem zmizí.

V inzerátech:


Tato fotografie pochází ze stránek http://www.cichlidae.com/Tlamovec Duboisův

Více fotek najdete ve fotogalerii této rybičky


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Tlamovec Dimidiochromis strigatus Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Tlamovec Eretmodus cyanostictus   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Tlamovec tropheus duboisi L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Tlamovec tropheus mauve     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby