Autor:
Carex
Přidáno:
04/03/2008 v 17:38:58
Autor změny:
Evica39
Naposledy změněno:
07/01/2009 v 13:59:40

Zobrazeno: 8408x Hodnocení: 3.01 Hodnoceno: 782x
1 2 3 4 5

Český název: Tetra průsvitná
Latinský název: Pristella maxiliaris


Čeleď:Trnobřichovité - Characidae (Tetrovití)
Původ: Jižní Amerika
Maximální velikost: 5,5 cm
Vhodná teplota: 20 - 26°C
Potrava: nitěnky, perloočky, buchanky, suché krmivo
Doporučené PH: 6 - 8
Doporučená tvrdost vody: 5 - 25°dGH
Agresivita: Mírumilovná hejnová rybka
Charakteristika: Čilá hejnová ryba žijící v horních a středních částech nádrže. Není náročná na složení ani na teplotu vody, proto je vhodná pro začínající akvaristy. Preferuje tlumenější osvětlení a tmavé dno nádrže. Je velice plachá a při sebemenší matipulaci v akváriu se okamžitě rozprchne. Tvar těla je typicky tetrovitý s průsvitným téměř bezbarvým tělem. Viditelní jsou i vnitřní orgány v břišní dutině.
Pohlavní dimorfismus: Samička je větší. U samečka je prosvítající plynový měchýř zašpičatělý, u samičky zaoblený.
Rozmnožování: Odchov je možný. Při tření je vhodné použít třecí rošt a nádrž třeba zastínit, aby nebyl rušen. Pár vkladáme do vytíračky navečer, obvykle se vytře v ranních nebo dopoledných hodinách.


Tato fotografie pochází ze stránek http://aquadings.deTetra průsvitná


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Tetra Průšova Juniorka Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Tetra Pseudocorynopoma doriae (Drak ploutvatý)   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Tetra vláknoploutvá L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Ostnáč malajský     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby