Autor:
Miro03
Přidáno:
13/06/2009 v 12:47:23
Autor změny:
----
Naposledy změněno:
Zatím nezměněno

Zobrazeno: 22334x Hodnocení: 2.84 Hodnoceno: 1034x
1 2 3 4 5

Český název: Terčovec red tyrkys (Terčovec pruhovaný tyrkys)
Latinský název: Symphysodon aequifasciatus


Čeleď:Cichlidae (Vrubozubcovití)
Původ: Južná Amerika: Amazonie
Maximální velikost: 18 - 20 cm
Vhodná teplota: 28 - 31 °C
Potrava: Všežravec perloočky buchanky, larvy komárů a pakomárů, hlávkový salát
Doporučené PH: 6 - 7,5
Doporučená tvrdost vody: 4 - 12 °dGH
Agresivita: Mírumilovná a plachá ryba, v období tření agresivní
Charakteristika: Této formě terčovce propadlo hodně chovatelů a patří mezi najčasteji chované druhy terčovců (i v okrasných nádržích). Základním zbarvením je červenohnědé plošné zbarvení na kterém je příznačné modré pruhování nebo perlování (pokud se jedná o terčovce red pearl). Dalším základním poznávacím a charakteristickým znakem je devět příčných pruhů, které se u dospělých jedinců vytrácí a objavují se v době, kdy je ryba vystresovaná nebo nemocná.
Pohlavní dimorfismus: Pohlaví je možné rozeznat jen v období tření. Samička má pohlavní papilu větší a rourkovitého tvaru. Samec ji má tenší a špicatého tvaru. Pohlavně dospívají v 9 až 18 měsících života.
Rozmnožování: Potěr se z jiker líhne po 48 až 55 hodinách (v závislosti na teplotě vody), za dalších 55 až 70 hodin se rozplave a začne zkrmovat sekret z chovného páru. V případě, že se nevytvoří chovnému páru sekret, potěr do pár hodin uhyne.

V inzerátech: Prodám terčovce


Autor fotografie: Miro03Terčovec red tyrkys (Terčovec pruhovaný tyrkys)

Více fotek najdete ve fotogalerii této rybičky


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Terčovec pravý / červený (Terčovec Heckelův) Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Terčovec zelený   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Terčovec modrý L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Terčovec leopard     Editovat článek     Přidat fotku


Fotečka Terčovců red tyrkyz s potěrem od Miro 3 je nádherná!!! :-) Ta starost o mláďata která se živí sekretem rodičů je ojedinělá a bez něho by nepřežili!!! :-)Sem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby