Autor:
Aky
Přidáno:
30/12/2007 v 23:57:17
Autor změny:
Miro03
Naposledy změněno:
07/06/2009 v 12:13:16

Zobrazeno: 13772x Hodnocení: 1.67 Hodnoceno: 3x
1 2 3 4 5

Český název: Terčovec pravý / červený (Terčovec Heckelův)
Latinský název: Symphosodon discus (Symphosodon discus Heckel)


Čeleď:Cichlidae (Vrubozubcovití)
Původ: Amazonie
Maximální velikost: do 18 cm
Vhodná teplota: 27 - 30 °C Při léčení až 36°C
Potrava: rozmanitá živá potrava
Doporučené PH: 6 - 6,5
Doporučená tvrdost vody: 1 - 4 °dGH
Agresivita: společenské, mírumilovné rybky
Charakteristika: Charakteristickým rysem pro terčovce pravého jsou tři silné příčné pruhy(hlava, střed těla a v oblasti ocasu). Mladým jedincům se začínají tyto výrazné, nezaměnitelné pruhy objevovat až ve čtvrtém měsíci života. Terčovec pravý je citlivý na obsah odpadových látek vo vodě. Takě jsou citlivé na výměnu vody, proto by měla být chemicky podobná té, z kterou ji měníme. Krmení by mělo být pestré, nejlépe živé(grindal, perloočky, koretra, larvy komárů). Tento terčovec je citlivý na chemikálie a v akváriích, ve kterých se používá hnojivo pro rostlinky, se nedožívá ani jednoho roku po jeho zakoupení. Tento druh terčovců je absolutně nevhodnou akvárijní rybou nejen pro začínajicí akvaristy, ale i pro začínajicí chovatele terčovců.
Pohlavní dimorfismus: Rozdíl v pohlaví je obtížně rozpoznatelný. Poznatelný je jen v období tření. Vejcovod je u samice hrubšího trubkovitého tvaru. Chámovod u samce je špicatého tvaru, podstatně menší a tenší než u samice.
Rozmnožování: Rozmnožit terčovce pravého je pro každého chovatele velkou výzvou. Samci se ochotně třou, u samice však nedochází k naplnění jikrami. Až na pár výjimek byli rozmnožní s jiným druhem(samice terčovce hnedého, zeleného, royal atd..). Informáce k hodnotám vody a úspešnému rozmnožení jsou dodnes tabu.

V inzerátech: Koupím tetry


Terčovec pravý / červený (Terčovec Heckelův)

Více fotek najdete ve fotogalerii této rybičky


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Terčovec Pigeon blood Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Terčovec red tyrkys (Terčovec pruhovaný tyrkys)   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Razbora Axelrodova L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Terčovec modrý     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby