Autor:
Salonka
Přidáno:
08/02/2009 v 01:07:15
Autor změny:
----
Naposledy změněno:
Zatím nezměněno

Zobrazeno: 9918x Hodnocení: 2.76 Hodnoceno: 770x
1 2 3 4 5

Český název: Skalára Leopoldova
Latinský název: Pterophyllum leopoldi


Čeleď:Cichlidae (Vrubozubcovití)
Původ: Brazílie, Guayana, Amazonie
Maximální velikost: 25 cm
Vhodná teplota: 26 - 28 °C
Potrava: Masožravec - larvy komárů a pakomárů, mražená potrava, vločky
Doporučené PH: 6,0 - 6,5
Doporučená tvrdost vody: 2 - 10 °dGH
Agresivita: Klidná, hejnová ryba, agresivní v době tření
Charakteristika: Základní zbarvění tété hejnovité ryby je podobné jako u jiných druhů skalár. Tělo má stříbřité s několika černými pruhy, zpravidla má 4 a 4 mezipruhy. Mezi prvním (přes oko) a druhým dominantním vertikálním pruhem má vždy dva mezipruhy. Je to lekavá rybka, která je náchylná na infarkt. Také je choulostivá na léky a špatnou kvalitu vody v nádrži. Tato ryba se doporučuje chovat zkušeným akvaristům. Vodní sloupec v nádrži by měl být minimálně 40 - 50 cm. Vyžaduje dobrou filtraci s mírným prouděním, světlý písek, kořeny a kameny. Osázení rostlinkami je nutné. Patří mezi dlouhověké ryby, dožívá se i 10 let.
Pohlavní dimorfismus: Pohlaví je těžko rozpoznatelné, ale dá se určit podle tvaru papily během doby tření. Samice ji má delší a silnější, samec ji má na konci do špičky. Starší samice je menší a samec má hrbol na čele.
Rozmnožování: Vytírají se na listy rostlin, ale spíše na sklo nádrže, nebo na předměty,jako je technika, filtr a to při teplotě 29 - 30 °C. Mláďatá se drží od samého začátku v houfu a v blízkostí rodičů. Přijímají žabronožku.


Tato fotografie pochází ze stránek http://my-aquaworld.deSkalára Leopoldova


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Skalára koi Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Skalára vysoká   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Skalára vysoká L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Skalára amazonská koi     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby