Autor:
Horac
Přidáno:
05/08/2007 v 17:09:13
Autor změny:
----
Naposledy změněno:
Zatím nezměněno

Zobrazeno: 9385x Hodnocení: 2.98 Hodnoceno: 854x
1 2 3 4 5

Český název: Rájovec ostroocasý
Latinský název: Pseudosphromenus cupanus (Macropodus cupanus cupanus)


Čeleď:Lezounovití - Belontiidae
Původ: Indie, Srí Lanka, Cejlon
Maximální velikost: 6 cm
Vhodná teplota: 22 - 28°C
Potrava: všežravec
Doporučené PH: 6,5 - 7,5
Doporučená tvrdost vody: 4 - 15° dGH
Agresivita: mírumilovné, společenské rybky
Charakteristika: Zbarvení je proměnlivé, většinou červenohnědé se zeleným třpytem. Pokud nemá dobré podmínky, je zbarvení bledé. Pokud se rozčílí, celé tělo ztmavne.
Pohlavní dimorfismus: Sameček má hřbetní a břišní ploutve vzadu špičatě protažené a v době tření je červený až fialovočervený. Samička má ploutve vzadu zakulacené a v době tření se zbarvuje téměř až do černa.
Rozmnožování: Samec staví pod velkým listem nebo pod jiným plovoucím předmětem pěnové hnízdo. Pak imponuje samici s roztaženými ploutvemi. Když je samička připravena, následuje ho pod hnízdo a vytřou se. Samička klade až 500 jiker. Do 30 hodin se vylíhne potěr, který se do dalších dvou dnů rozplave.


Tato fotografie pochází ze stránek http://iglnl.netfirms.comRájovec ostroocasý


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Rájovec okatý Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Rájovec plástevný   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Pakrunýřnice amazonská L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Rájovec červenoocasý     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby