Autor:
Evica39
Přidáno:
13/01/2009 v 15:55:24
Autor změny:
----
Naposledy změněno:
Zatím nezměněno

Zobrazeno: 4425x Hodnocení: 2.89 Hodnoceno: 741x
1 2 3 4 5

Český název: Pyskoun trubkotlamý
Latinský název: Epibulus insidiator


Typ:Mořská ryba
Čeleď:Labridae (Pyskounovití)
Původ: Indopacifik - od Rudého moře po Tuamotu, severně k Japonsku
Maximální velikost: 25 cm
Vhodná teplota: 22 - 26 °C
Potrava: rybky,bezobratlé, přivyká i náhradní potravě
Doporučené PH: 8,1 - 8,6
Charakteristika: Žije v lagunách i na vnějších rifech v místech bohatých na korály, v hloubce do 40 metrů. Velmi variabilní druh, tvoří více barevných forem. Vyžaduje velkou nádrž ( 1000 l ), v dospělosti nepoškozuje koraly.Může žít s dostatečně velkými rybami. Díky protažitelné tlamě je schopen polknout velkou kořist.
Pohlavní dimorfismus: Samice jsou žlutavé, samci jsou hnědozelení s bílou hlavou a oranžovým, červeným nebo žlutým klínemrůzneho tvaru a velikosti na hřbetě.
Rozmnožování: V akváriu se dosud nezdařilo.

V inzerátech: koupim


Tato fotografie pochází ze stránek http://www.fins.actwin.comPyskoun trubkotlamý


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí mořská rybička(podle českého názvu) - Pyskoun třásnitoploutvý (Pyskoun třásnoploutvý) Č Další mořská rybička(podle českého názvu) - Pyskoun vlnkovatý   Předchozí mořská rybička(podle latinského názvu) - Muréna tygrovitá L Další mořská rybička(podle latinského názvu) - Kanic proužkatý (Kanic červenopruhý)     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby