Autor:
Horac
Přidáno:
30/07/2007 v 10:43:14
Autor změny:
Salonka
Naposledy změněno:
23/02/2009 v 12:29:54

Zobrazeno: 21752x Hodnocení: 2.82 Hodnoceno: 1036x
1 2 3 4 5

Český název: Pestřenec červený
Latinský název: Pelvicachromis pulcher


Čeleď:Cichlidae (Vrubozubcovití)
Původ: Nigérie
Maximální velikost: 10 cm
Vhodná teplota: 24 - 27°C
Potrava: všežravec
Doporučené PH: 6 - 7
Doporučená tvrdost vody: 1 - 10° dGH
Agresivita: mírumilovná, čilá a nenáročná rybička
Charakteristika: Tělo je zlaté s tmavými vodorovnými pruhy, břicho modré, hřbetní ploutev má zlatý lem. Mimo tření nejsou příliš agresivní, ale v období kolem tření si tvrdě hájí svá teritoria. Rybka je vhodná do společenských akvárií s hustě vysazenými rostlinami s možností dostatečných ůkrytů (ze skal, kořenů, keramických květináčů ...) Nádrž by měla mít délku kolem 60 cm a mít velikou vrstvu písku, v kterém se vrtají. Dožívají se 5 - 20 let.
Pohlavní dimorfismus: Sameček je větší, má delší špičatou hřbetní i řitní ploutev, je štíhlejší ,má širší čelo, spodnou polovinu těla má růžově- fialové barvy. Břišní ploutvě jsou u obou pohlaví ruděmodřé. Samička je menší, má vypouklejší bříško, zaoblenou řitní ploutev, výraznější červenou skvrnu na bocích těla a vínově červené břišní ploutve.
Rozmnožování: Zajímavé u tohto druhu ryb je, že s aktivitou začíná samička. Vytírají se do jeskyněk. Samička otočená břichem nahoru naklade několik jiker. Hned poté ji vystřídá samec, který jikry oplodní. Rybky se takto střídají - nikdy se netřou zároveň. O jikry pečuje jen samice - samec hájí teritorium. O potěr který se vylíhne asi za 3 - 4 dny se starají oba rodiče a nikoho k nemu nepustí.

V inzerátech:


Tato fotografie pochází ze stránek http://www.r-haemmerle.dePestřenec červený

Více fotek najdete ve fotogalerii této rybičky


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Pestřenec Buescherův Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Pestřenec čtyřtrnný   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Pestřenec žlutý (Pestřenec štíhlý) L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Pestřenec Roloffův     Editovat článek     Přidat fotku


lenik: Ahoj, zkus nějakou sekavku, třeba pakistánskou, a budeš mít po šnecích.


dobrý den dostala sem radu ,že pestřenec mě prý pomůže zbavit šneků, tak sem si ho pořídila, je krásný a má krásnou hřbetní ploutvičku, tak to necham na něm a uvidím.Sem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby