Autor:
Rukavec
Přidáno:
06/02/2009 v 09:33:27
Autor změny:
----
Naposledy změněno:
Zatím nezměněno

Zobrazeno: 4063x Hodnocení: 3.01 Hodnoceno: 697x
1 2 3 4 5

Český název: Parmička širokopruhá (Parmička křížová)
Latinský název: Puntius eugrammus


Čeleď:Cyprinidae (Kaprovití)
Původ: Malajsie, Sumatra, Borneo
Maximální velikost: 12 cm
Vhodná teplota: 22 - 26 °C
Potrava: živé vločkové i zmražené
Doporučené PH: 6,0- 7,2
Doporučená tvrdost vody: 2 - 15 °dGH
Agresivita: mírumilovná
Charakteristika: Tuto hejnovou, čilou, ale občas plachou rybičku charakterizuje nápadná kresba širokých podélných pruhů. Dobře se hodí do společenského akvária s dělkou minimálně 100 cm. Chovat lze se stejnými mírumilovnými druhy i menšími. Úkryty by měli být z hustě osázebých míst u kraje i v pozadí. Musí však mít prostor k plavání. Dno by mělo být jemně písčité. Dobrý filtr, který zajistí čirou a okysličenou vodu.

V inzerátech: puntius lateristriga
Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Parmička Singhova Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Parmička skvrnitá   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Parmička ocasatá L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Parmička příčnopruhá     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby