Autor:
Horac
Přidáno:
02/08/2007 v 13:35:49
Autor změny:
Nellinek
Naposledy změněno:
08/04/2009 v 22:35:53

Zobrazeno: 9304x Hodnocení: 2.94 Hodnoceno: 812x
1 2 3 4 5

Český název: Ostnovec příčnopruhý
Latinský název: Ctenopoma ansorgii (Ctenopoma ansorgei)


Čeleď:Lezounovití - Anabantidae
Původ: tropická západní Afrika
Maximální velikost: 8 cm
Vhodná teplota: 26 - 28°C
Potrava: masožravý
Doporučené PH: 6 - 8
Doporučená tvrdost vody: 8 - 17°dGH
Agresivita: proti menším rybkám agresivní
Charakteristika: Tato rybka se zřírka kdy dováží, protože si špatně zvyká na akvarijní podmínky. Měla by se chovat jen s většími, ale mírnými, rybami - o něco menší než ona sama by sežrala. Jako ostatní z rodu Ctenopoma je vybavena přídavným dýchacím ústojím - labyrintem - v dutině nad žábrami. Tělo je válcovité, střídají se na něm hnědé a žluté pruhy. Není agresivní jako jiné labyrintky, ale v době rozmnožování i on chrání své teritorium velmi usilovně.
Pohlavní dimorfismus: Sameček je silnější a výrazněji zbarvený. V době tření vystoupí oranžové zbarvení.Samci mají oproti samicím ploutve špičatější.
Rozmnožování: V hloubce asi 12 cm postaví sameček pěnové hnízdo. Samička do něj pak naklade jikry. Spadené jikry někdy sameček posbírá a dá do hnízda, někdy je sežere.

V inzerátech: , AKVARISTICKÁ PŘÍBRAM 2011, AKVARISTICKÁ PŘÍBRAM 2011, Geophagus


Tato fotografie pochází ze stránek http://www.akwarium.host.skOstnovec příčnopruhý


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Ostnovec Pethericův Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Ostnovec skvrnitý   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Ostnovec skvrnitý L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Ostnovec stříbrobřichý     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby