Autor:
Yirka
Přidáno:
22/09/2008 v 07:43:19
Autor změny:
Salonka
Naposledy změněno:
27/03/2012 v 20:26:59

Zobrazeno: 6896x Hodnocení: 2.84 Hodnoceno: 864x
1 2 3 4 5

Český název: Okoun říční
Latinský název: Perca fluviatilis


Čeleď:Percidae (Okounovití)
Původ: Evropa
Maximální velikost: 50 cm, max 70 cm
Vhodná teplota: 8 - 20 °C
Potrava: Všežravec
Doporučené PH: 7
Doporučená tvrdost vody: do 10 °dGH
Agresivita: Snášenlivá ryba
Charakteristika: Hejnová studenovodní ryba, která je velmi pěkně vybarvená. V dospělosti žije samotářským způsobem. Potřebuje velkou nádrž s dobrou filtrací a s množstvím rostlin. Jeho vrchní ploutev je nebezpečně ostrá.Na dravce má vysoké tělo dvě výrazné hřbetní ploutve, první s trny ,má drobné tuhé a drsné šupiny, velkou tlamu s blanitými okraji tmavé pruhy na bocích (5 – 9) červené ploutve (břišní, řitní, ocasní).Délka života je 15 let .
Pohlavní dimorfismus: Sameček je barevnější a štíhlejší.Pohlavní dospělost je 2-5. rok
Rozmnožování: Tře se na jaře a počátkem léta, jikry klade na pevný podklad i rostliny. Plůdek se líhne za 3 týdny.Doba rozmnožování je duben-květen .

V inzerátech: koupim


Tato fotografie pochází ze stránek http://www.biopix.euOkoun říční

Více fotek najdete ve fotogalerii této rybičky


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Okatec stříbřitý Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - okounek diamantový   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Pestřenec zlatový L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Hlavačka Glehnova (Hlavačkovec rotan)     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby