Autor:
Salonka
Přidáno:
01/01/2009 v 23:27:57
Autor změny:
Salonka
Naposledy změněno:
30/03/2012 v 04:44:32

Zobrazeno: 5046x Hodnocení: 2.87 Hodnoceno: 777x
1 2 3 4 5

Český název: Muréna tygrovitá
Latinský název: Enchelycore anatina


Typ:Mořská ryba
Čeleď:Muraenidae (Murénovití)
Původ: Východní Atlantic, Kanárske ostrovy, mys Verde
Maximální velikost: 120 cm
Potrava: Ryby a kořýše
Agresivita: Útoční v ohrožení
Charakteristika: Muréna tygrovitá se vyskytuje ve východním Atlantiku na Azorách, Madeiře, Kanárských ostrovech, mysu Verde, ostrovech Ascension a sv. Helena. S oblibou se skrývá na pobřežních skaliskách s četnými puklinami a dírami v hloubkovém rozsahu 3 až 60 m. Na svoji kořist, která se mihne kolem číhá skrytá v puklině. Má protáhlé tělo, které se zdánlivě podobá úhoři. Nemá párové ploutve, jenom ploutevní lem, který je úzký. Hlava je jasně žlutá, nosní otvory jsou trubicovitě protažené. Její podlouhlá tlama je vybavena množstvím dlouhých sklovitých zubů. Pokud jí nedráždíte, není nebezpečná.
Rozmnožování: O rozmnožování je zatim známo málo.


Tato fotografie pochází ze stránek http://www.biolib.czMuréna tygrovitá


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí mořská rybička(podle českého názvu) - Muréna příčnopruhá (Muréna mnohopásá) Č Další mořská rybička(podle českého názvu) - Muréna váhavá   Předchozí mořská rybička(podle latinského názvu) - Slizoun zlatý L Další mořská rybička(podle latinského názvu) - Pyskoun trubkotlamý     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby