Autor:
Horac
Přidáno:
08/10/2007 v 18:23:27
Autor změny:
Vašek
Naposledy změněno:
18/11/2008 v 19:10:55

Zobrazeno: 19313x Hodnocení: 2.17 Hodnoceno: 42x
1 2 3 4 5

Český název: Krunýřovec brvonosý (Krunýřovec modrý)
Latinský název: Ancistrus haplogenys (Ancistrus dolichopterus)


Čeleď:Loricariidae (Krunýřovcovití)
Původ: povodí Amazonky
Maximální velikost: 15 cm
Vhodná teplota: 21 - 25°C
Potrava: rostlinožravý
Doporučené PH: 6,4 - 7,2
Doporučená tvrdost vody: 5 - 17° dGH
Charakteristika: V přírodě žije mezi hrubými zbytky dřeva poblíže břehu. Proto by v nádrži neměli chybět kořeny. Hlavně samci jsou někdy teritoriální až útoční, zvláště vůči ostatním krunýřovcům. Když útočí, zvednou ostny žaberního mezivíčka. Už byly zaznamenány případy, kdy se do sebe těmito ostny dva krunýřovci tak zaklesli, že byl velký problém je oddělit. Také se stalo, že samec nebo samice byli při tření ubiti. Aktivní jsou hlavně v noci. Mohou poškozovat rostliny. Jsou to skvělý požírači řas. Kvůli poškozování rostlin lze dávat krunýřovcům krmivo s rostlinným obsahem. Samozřejmně, jen pokud není v akváriu dost řas. (když je dost řas nežerou rostliny).
Pohlavní dimorfismus: Samci mají na hlavě velké množství delších výrůstků. Samičky mají jen krátké tenké výběžky kolem rypce.
Rozmnožování: Množí se v mírně kyselé vodě. Samička klade jikry do otvorů ve dřevě nebo kořeni. O jikry i plůdek se rodiče (většinou samec) starají až do doby než získají dostatečné krycí zbarvení (do 2 - 3 týdnů).


Tato fotografie pochází ze stránek http://www.jankersten.deKrunýřovec brvonosý (Krunýřovec modrý)

Více fotek najdete ve fotogalerii této rybičky


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Krunýřovec brazilský Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Krunýřovec černý   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Krunýřovec claronský L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Krunýřovec malý     Editovat článek     Přidat fotku


buben: Ja jej kupoval v Brne,mel 3cm za 360kc.Prodejna Sklorex.Jsou i na netu.


Na obrázku je mladá ryba..starší ryby ztrácejí lem na ploutvích..synonymum je ancistrus dolichopterus, pod kterým prodávají všichni ancistuse sp. (obyčejný ancistrus)Sem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby