Autor:
Vašek
Přidáno:
27/11/2008 v 18:05:12
Autor změny:
----
Naposledy změněno:
Zatím nezměněno

Zobrazeno: 13068x Hodnocení: 2.87 Hodnoceno: 1142x
1 2 3 4 5

Český název: Krab červený
Latinský název: Sesarma mederi


Čeleď:Sesarmidae
Původ: Asie
Maximální velikost: 3 - 5 cm
Vhodná teplota: 22 - 28 °C
Potrava: masožravec
Doporučené PH: 6 - 8
Doporučená tvrdost vody: 5 - 15° dGH
Agresivita: klidný
Charakteristika: Tento krab se chová v 60 a více litrovém akváriu. Je aktivní za noci. Samice může být oplodněna jen, když je po svlékání. Samec se samicí se svlékají jen pár krát za život. Žijí v akváriu s menší částí souše. Můžou utéct i po vzduchovací hadičce filtru, takže je nutné nádrž dobře zakrýt. Musí mít čistou vodu.
Pohlavní dimorfismus: Těžko rozeznatelné.
Rozmnožování: Samec ihned po svlékání vstříkne do samice semeno. V samici se začnou vytvářet vajíčka, které se oplodní. Vajíčka se pak umístí na zadeček samičky. Z vajíček se vylíhnou larvy.

V inzerátech: Koupím tetry


Tato fotografie pochází ze stránek http://www.aquariogest.comKrab červený

Více fotek najdete ve fotogalerii tohoto živočicha


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní živočich(podle českého názvu) - Kožnatka trnitá Č Další sladkovodní živočich(podle českého názvu) - Krab Lissocarcinus laevis   Předchozí sladkovodní živočich(podle latinského názvu) - Blátivka americká L Další sladkovodní živočich(podle latinského názvu) - Želva černá (tlustohrdlá)     Editovat článek     Přidat fotku


Chtěl sem se zeptat, jestli je nutností, aby tento krab měl přístup na souš a nebo může být jenom ve vodě. Díky za odpovědi.


prosim vas o radu...jak dlouho se doziva krab cerveny...predem dekujiSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby