Autor:
Dadka21
Přidáno:
07/09/2008 v 00:04:31
Autor změny:
Salonka
Naposledy změněno:
29/12/2008 v 00:52:40

Zobrazeno: 4717x Hodnocení: 3 Hodnoceno: 773x
1 2 3 4 5

Český název: Komorník černoocasý
Latinský název: Dascyllus melanurus


Typ:Mořská ryba
Čeleď:Pomacentridae (Sapínovití)
Původ: V západní části Tichého oceánu
Maximální velikost: 7,5 cm
Vhodná teplota: 24 - 28 °C
Potrava: všežravec,plankton,řasy,ryby
Doporučené PH: 8 - 8.5
Doporučená tvrdost vody: 10-30°dGH
Agresivita: mirumilovná
Charakteristika: Rybka má vysoké, zavalité tělo a strmě stupajíce čelo. Vyžaduje množství úkrytů, ale jinak je to nenáročny druh. Na první pohled je podobna Dascyllus aruanus - má stejné bílé tělo s 3 příčnými pruhy. Liší se však černým zbarrvením konce ocasní ploutve. Aruanus ma ocasní ploutev bezbarvou.Dožívá se cca 4 let.
Pohlavní dimorfismus: Pohlaví se dá určit podle močopohlavní bradavky,která je nejlépe vidno v době tření.Samec jí má úzkou a mírně zašpičatělou,u samic je širší a tupá.
Rozmnožování: Rozmnožování je dost obtížné,protože potřebují mít klid a prostor.Jikry kladou na kámen,ale i na jiný vhodný podklad.Larvy hlídá samec po celou dobu až do vylíhnutí.Larvy se líhnou po 3-5 dnech a dál se živí planktonem.

V inzerátech: Koupím tetry


Tato fotografie pochází ze stránek http://www.biolib.czKomorník černoocasý


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí mořská rybička(podle českého názvu) - Komorník běloocasý Č Další mořská rybička(podle českého názvu) - Komorník havajský   Předchozí mořská rybička(podle latinského názvu) - Sapín lemovaný L Další mořská rybička(podle latinského názvu) - Komorník třískvrnný     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby