Autor:
Dadka21
Přidáno:
01/02/2009 v 18:21:12
Autor změny:
Yirka
Naposledy změněno:
02/02/2009 v 16:21:26

Zobrazeno: 7540x Hodnocení: 2.97 Hodnoceno: 958x
1 2 3 4 5

Český název: Humr americký
Latinský název: Homarus americanus


Typ:Mořská ryba
Čeleď:Nephropidae (Humrovití)
Původ: Atlantický oceán
Maximální velikost: 60 cm, max kolem 100cm
Potrava: měkkýši, krabi
Salinita: 1,023-1,027
Charakteristika: Humr americký se přes den ukrývá ve skalních puklinách, v noci vychází na lov. Obrovskými klepety drtí kořist a trhá ji na kusy. Má poměrně velký hospodářský význam. V USA nazýván "lobster" je loven pro své maso jako vybraná lahůdka. Chytá se do pastí a váha může být až několik kilogramů.
Rozmnožování: Samica v létě klade tisíce vajíček, které nosí na spodní straně bříška. Z vajíček se líhnou larvy, které se několik týdnů vznášejí ve vodním sloupci. Potom se usadí na dně a později se přemění na mláďata.


Tato fotografie pochází ze stránek http://commons.wikimedia.orgHumr americký


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí mořská rybička(podle českého názvu) - Hrotnočelec čínský Č Další mořská rybička(podle českého názvu) - Jednotrn červenoocasý   Předchozí mořská rybička(podle latinského názvu) - Pruhatec dlouhotrnný L Další mořská rybička(podle latinského názvu) - Hoplostethus atlanticus     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby