Autor:
Beny5
Přidáno:
04/03/2008 v 17:23:36
Autor změny:
----
Naposledy změněno:
Zatím nezměněno

Zobrazeno: 6432x Hodnocení: 2.87 Hodnoceno: 787x
1 2 3 4 5

Český název: Cichlidka tečkovaná
Latinský název: Apistogramma commbrae (Apistogramma corumbae)


Čeleď:Cichlidae (Vrubozubcovití)
Původ: Povodí řeky Parana a Rio Paraguay
Maximální velikost: až 5 cm
Vhodná teplota: 22 - 27°C
Potrava: živá potrava
Doporučené PH: 6 - 8
Doporučená tvrdost vody: 5 - 19°dGH
Charakteristika: Tělo oválné, ze stran stlačené. Zbarvení žlutohnědavé s řadou černých skvrn. Od tlamky až ke kořeni ocasní ploutve vede černý pruh.
Pohlavní dimorfismus: U samečka je hřbetní ploutev dlouhá a zašpičatělá. Samička je menší, často matně zbarvená a má hřbetní ploutev zakulacenou.
Rozmnožování: Ideální teplota ke tření se pohybuje kolem 28°C. Jikry kladou na strop jeskyní (dá se nahradit například květináčem), pevný podklad či listy rostlin. Samička klade jikry a lepí je na vybrané místo, přičemž bývá obrácené hřbetem dolů. Sameček zatím hlídá se staženou ocasní ploutví. Když pak oplozuje již nalepené jikry, neobrací se jako samička, jen zaujme šikmou polohu a vypouští velmi lehké sperma. Při tření by rybky neměli být rušeny, a tak se doporučuje nádrž zatemnit (například papírem). Potěr se líhne asi za tři dny, samička se o něj stará a často ho přemisťuje. Po vytření se doporučuje samečka odlovit. Pokud ho neodlovíte, obhajuje teritoria všech samic, a někdy společně se samičkou provází potěr po nádrži. Po strávení žloutkového váčku přijmá potěr drobnou živou potravu a už asi po dvou týdnech samostatný, takže je možné odlovit i samičku. Většinou je v potěru více samečků než samiček.


Tato fotografie pochází ze stránek http://www.israquarium.co.ilCichlidka tečkovaná


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Cichlidka Steindachnerova Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Cichlidka torpédovitá   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Cichlidka Kaeta L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Cichlidka dvojpruhá     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby