Autor:
Speedtt
Přidáno:
17/04/2008 v 20:41:30
Autor změny:
Salonka
Naposledy změněno:
18/03/2012 v 21:20:07

Zobrazeno: 10526x Hodnocení: 2.93 Hodnoceno: 1111x
1 2 3 4 5

Český název: Cichlida madagaskarská
Latinský název: Paratilapia polleni


Čeleď:Cichlidae (Vrubozubcovití)
Původ: Madagaskar
Maximální velikost: 30 cm
Vhodná teplota: 23 - 25 °C
Potrava: všežravec (nitěnky, živé krmivo, vločkové krmivo, ....)V mládí především vodní hmyz, v dospělosti nepohrdne menšími rybami. Většinou bez problémů přijímají vločkové, granulované i mražené krmivo.
Doporučené PH: 6 - 8 PH
Doporučená tvrdost vody: 7 - 12°dGH
Agresivita: V hejnu agresivní není
Charakteristika: Jedná se o nádhernou rybu černého sbarvení s bílými tečkami. Jako jedna z mála neničí rostliny. Je schopna kratší dobu přežít i ve vodě o teplotě 12°C. Pozor na vysokou hladinu dusičnanů. Tyto ryby sice patří k vytrvalých druhům, ale při dlouhodobě vysoké koncentraci dusičnanů jsou velmi náchylné na různé nemoci. Celkově je tento druh náchylný na Oodinium (krupička). Dokud se nezačnou třít, zpravidla nepoškozují rostliny, v období tření je však většinou zničí.
Pohlavní dimorfismus: Samec má čelní hrbol a protažené ploutve, bývá také o dost větší.Samec má protažené ploutve a velikost skvrn je asi třetinová oproti samici.
Rozmnožování: Při zvýšení teploty až na 30°C se ryby začínají třít.Parametry vody nejsou pro chov paratilapií podstatné. Snášejí dobře všechnu běžnou vodovodní i studniční vodu prostou dusitanů. Často se uvádí, že tyto ryby špatně reagují na velkou výměnu vody. Je možné, že prudká změna parametrů, především teploty, není pro ryby příjemná a jako ve všem, co se týká paratilapií, zkušenosti chovatelů mohou být různé, ale mým paratilapiím nečiní problémy ani 50% jednorázová výměna vody a související snížení teploty kolem 3°C. Lépe je ovšem zachovávat stabilní prostředí s maximálně 30% pravidelnou výměnou vody.

V inzerátech: Prodám


Tato fotografie pochází ze stránek http://www.ciklidbladet.seCichlida madagaskarská


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Cichlida Guianacara stergiosi Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Cichlida mnohotrnná   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Kančík skvrnohřbetý L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Trnovčík hnědý     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby