Autor:
Speedtt
Přidáno:
19/04/2008 v 07:25:12
Autor změny:
Yirka
Naposledy změněno:
29/03/2012 v 19:44:02

Zobrazeno: 9941x Hodnocení: 2.85 Hodnoceno: 980x
1 2 3 4 5

Český název: Čichavec mramorovaný
Latinský název: Trichogaster trichopterus sumatrus cosby


Čeleď:Lezounovití - Osphronemidae (Guramovití)
Původ: Vyšlechtěný, původní druh obývá mělké vody Sumatry
Maximální velikost: 12-15 cm
Vhodná teplota: 22 - 28 °C
Potrava: Všežravá rybka, vločky, rostlinná, mražená,
Doporučené PH: 6 - 8,5
Doporučená tvrdost vody: 5 - 25°dGH
Agresivita: Mimo tření klidná, mírumilovná ryba
Charakteristika: Jedná se o vyšlechtěnou rybu. Někdy může být zaměňována s čichvacem modrým. Pro odchov je dobré mít nádrž dostatečně osázenou rostlinami, ale potřebuje volný přístup k hladině. Také prostor k plavání by měl být dostatečný, nádrž by měla mít minimálně 100l. Má přídavný dýchací orgán - labyrint. Jde o krásnou nenáročnou rybu. V době tření je samec mírně teritoriální, jinak jde o spíše lekavou rybku.
Pohlavní dimorfismus: Samec má protáhlejší a zašpičatělou hřbetní ploutev a je větší.
Rozmnožování: Pohlavně dospívá asi v roce a půl. Ryby se třou při teplotě od 26°C. Jako u ostatních čichavců staví samec pěnové hnízdo. Po vytření samičku odlovíme a snížíme hladinu vody v nádrži asi na 15 cm. Po rozplavání potěru odlovíme i samce. Do jedenáctého dne krmíme práškovým krmivem, pak začneme krmit žábronožkou.

V inzerátech:


Tato fotografie pochází ze stránek http://www.rednaturaleza.comČichavec mramorovaný


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Čichavec modrý Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Čichavec obrovský   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Čichavec zlatý L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Kandiru belénský     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby