Autor:
Hanča
Přidáno:
09/09/2008 v 21:02:06
Autor změny:
Dadka21
Naposledy změněno:
10/09/2008 v 20:22:56

Zobrazeno: 6576x Hodnocení: 2.76 Hodnoceno: 1022x
1 2 3 4 5

Český název: Bodlok fialový
Latinský název: Zebrasoma xanthurum


Typ:Mořská ryba
Čeleď:Acanthuridae (Bodlokovití)
Původ: Rudé moře
Maximální velikost: 22 cm
Vhodná teplota: 26 - 28 °C
Potrava: rostlinná
Doporučené PH: 8,1 - 8,3
Salinita: 1,021 - 1,024 g/cm3
Agresivita: agresivní vůči vlastnímu druhu
Charakteristika: Krmí se převážně řasami. Léčiva používat jen velmi opatrně, hrozí zahubení bakterii v trávicím traktu. Po stranách těla u ocasní ploutve má dva výrazné bodce. Potřebuje čistou vodu. K poskytnutí úkrytu použijte jeskyňky z kamenů. Nutné dobré osvětlení. Celý den tráví scháněním potravy. Oválné tělo s vysokou, napnutou hřbetní a řitní ploutví dává rybce terčovitý vzhled. Čelo má strmé, rypák přetáhnutý a oči jsou postavené vysoko. Zbarvení je tmavě modrofialové s tmavšími fialovočervenými tečkami a čárkami zvláště na přední části těla a na hlavě. Směrem k hřbetní ploutvi se tečky ztrácí. Ocasní ploutev je zlatá. Aklimatizace pro tuto rybu je těžká. Vyžaduje řasy a náhradní rostlinou potravu, například spařenou zeleninu.
Rozmnožování: Není známo.


Tato fotografie pochází ze stránek http://www.lebacdemichel.comBodlok fialový


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí mořská rybička(podle českého názvu) - Bodlok dlouhonosý Č Další mořská rybička(podle českého názvu) - Bodlok hnědý   Předchozí mořská rybička(podle latinského názvu) - Bodlok plachtonoš L Další mořská rybička(podle latinského názvu) - Zenarchopterus dispar     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby