Autor:
Vašek
Přidáno:
25/11/2008 v 18:58:56
Autor změny:
Nellinek
Naposledy změněno:
04/04/2009 v 08:52:51

Zobrazeno: 7810x Hodnocení: 2.92 Hodnoceno: 1098x
1 2 3 4 5

Český název: Blešivec hřebenatý
Latinský název: Gammarus roeseli


Čeleď:Gammaridae (Blešivcovití)
Původ: Evropa, Asie, částečně Amerika
Maximální velikost: 0,5 - 1 cm
Vhodná teplota: 15 - 23 °C
Doporučené PH: 6 - 8
Doporučená tvrdost vody: 2 - 30° dGH
Agresivita: klidný
Charakteristika: Má špičaté články zadečku.Tělo se dělí na hlavu, hruď a zadeček. Hlava má 2 páry tykadel: antenuly a antény. Hlava je srostlá s jedním hrudním článkem v hlavohruď. Hruď má volných 7 hrudních článků na nichž jsou končetiny. Na zadečku jsou 3 páry plovacích nožek a 3 páry skákacích nožek. Na konci zadečku je rozvětvený telson. Vyskytuje se v čistých, ale i kalných vodách. Velmi dobře se množí. Nejvíce se množí na podzim. Do akvária může být blešivec zavlečen na krmivu nachytaném v přírodě.Velmi hojný blešivec z teplejších i poněkud znečištěnějších vod. Od podobného blešivce potočního se liší například špičatým zakončením článků zadečku. Vyskytuje se ve stojatých i pomalu tekoucích vodách nížin a podhůří. Nejhojnější je na podzim, kdy má dostatek potravy, kterou tvoří převážně listí.Využívají se jako krmivo pro ryby a želvy.
Pohlavní dimorfismus: Nelze rozpoznat.
Rozmnožování: Z vajíček se vylíhne nový jedinec (rozmnožují se velmi lechce).


Tato fotografie pochází ze stránek http://upload.wikimedia.orgBlešivec hřebenatý


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní živočich(podle českého názvu) - Blátivka americká Č Další sladkovodní živočich(podle českého názvu) - Červorovec zploštělý   Předchozí sladkovodní živočich(podle latinského názvu) - Člunka pravohrotá L Další sladkovodní živočich(podle latinského názvu) - Želva Graptemys Kohnii     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby