Autor:
Vašek
Přidáno:
24/11/2008 v 17:52:02
Autor změny:
Geminika
Naposledy změněno:
29/03/2012 v 21:39:11

Zobrazeno: 12456x Hodnocení: 2.93 Hodnoceno: 1070x
1 2 3 4 5

Český název: Bahenka živorodá
Latinský název: Viviparus contectus


Čeleď:Viviparidae (Bahenkovití)
Původ: Evropa
Maximální velikost: 4 - 5 cm
Vhodná teplota: 18 - 27 °C
Potrava: řasy, organické zbytky ryb
Doporučené PH: 5 - 9
Doporučená tvrdost vody: 5 - 30° dGH
Agresivita: Mírumilovná
Charakteristika: Tento často chovaný plž je aktivní hlavně v noci. Oproti ostatním druhům je pomalý. Jsou zelenohnědé s třemi podélnými pruhy. Má ráda písčité dno.Ulita je tenkostěnná, kuželovitá s velmi klenutými (jakoby „nafouklými“) závity, špičatá a je opatřená víčkem. Bahenky se živí řasami, organickými zbytky a filtrují také plankton. Akvarijní rostliny nepoškozují.Mají radši společnost klidnějších ryb.Bahenka živorodá žije ve volné přírodě ve stojatých vodách s bohatými vodními porosty, v tůních, ramenech, rybnících i v příkopech.
Pohlavní dimorfismus: Samci jsou menší.
Rozmnožování: Rodí 10 - 20 mláďat. Bahenky mají oddělené pohlaví a jsou vejcoživorodé (vajíčka prodělávají vývoj v těle samice a samice rodí živá mláďata).

V inzerátech: Super Dino živočich - Triops longicaudatus


Tato fotografie pochází ze stránek http://www.allesumdieschneck.deBahenka živorodá


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní živočich(podle českého názvu) - Axolotl mexický Č Další sladkovodní živočich(podle českého názvu) - Blátivka americká   Předchozí sladkovodní živočich(podle latinského názvu) - Červorovec zploštělý L Další sladkovodní živočich(podle latinského názvu) - Drápatka vodní     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby