Autor:
Domiss
Přidáno:
12/05/2008 v 18:41:56
Autor změny:
Evica39
Naposledy změněno:
25/02/2009 v 15:13:19

Zobrazeno: 16850x Hodnocení: 2.98 Hodnoceno: 1290x
1 2 3 4 5

Český název: Axolotl mexický
Latinský název: Ambystoma mexicanum


Čeleď:Ambystomatidae (Axolotlovití)
Původ: Jezero Xochimilco a Chalcov Mexikux
Maximální velikost: 25 - 35 cm
Vhodná teplota: 14 - 20 °C
Potrava: Masitá
Doporučené PH: 6 - 8
Doporučená tvrdost vody: 5 - 20 °dGH
Charakteristika: Druh mloka, který žije v mělkých sladkovodních jezerech, které vysychají. V přírodě se vyskytují v tmavých barvách, v akváriu se chovají spíš albíni. Zajímavé je, že dokáží obnovovat ztracené části jejich těla. Potřebují minimálně 50ti litrové akvárium. Někdy se těmto jedincům říká vodní dráček, vodní pes. Pro axolotly je vhodný jemný štěrk. Dožívá se i 20 let. Teploty nad 24°C vedou k náchylnosti na nemoci. Na předních končetinách má 4 prsty, na zadních jich má pět. Dospělý jedinec nemá na hřbetě kožní lem a po metamorfóze se vytratí i žábry.
Pohlavní dimorfismus: Samci mají nápadně zduřelou kloaku.
Rozmnožování: V zimě musíme snížit teplotu na 12°C. Po oplození samice na dno nebo na listy rostlinek nalepí vajíčka, může jich být 70 - 800 kusů. Asi po dvou týdnech se z vajíček vylíhnou larvy a za rok dorostou do vělikosti kolem 20 cm. Je potřeba tyto larvy často krmit.

V inzerátech: axolotl


Axolotl mexický

Více fotek najdete ve fotogalerii tohoto živočicha


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní živočich(podle českého názvu) - Anolis rudokrký Č Další sladkovodní živočich(podle českého názvu) - Bahenka živorodá   Předchozí sladkovodní živočich(podle latinského názvu) - Člunice jezerní L Další sladkovodní živočich(podle latinského názvu) - Měchýřovka východní     Editovat článek     Přidat fotku


to foto je strašnýýý jsou hezčí !!!! :-)


Jak je tam " Více fotek najdete ve fotogalerii této rybyčky" tak tam máte chybu!!! Axolotl není ryby nýbrž obojživelník!!!!!!!!!! :-) :-)Sem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby