Autor:
Batman
Přidáno:
26/03/2008 v 21:22:26
Autor změny:
----
Naposledy změněno:
Zatím nezměněno

Zobrazeno: 7509x Hodnocení: 2.83 Hodnoceno: 889x
1 2 3 4 5

Český název: Anténovec Iheringův
Latinský název: Microglanis iheringi


Čeleď:Sumci - Pimelodidae (Anténovcovití)
Původ: Venezuela a Kolumbie
Maximální velikost: do 8 cm
Vhodná teplota: 22 - 27 °C
Potrava: krmné tablety na dno, vločkové i živé krmivo
Doporučené PH: 6,5 - 7,5
Doporučená tvrdost vody: 1 - 18 °dGH
Agresivita: Klidná a pomalá ryba
Charakteristika: Ryba vyhlíží stísněně, ale v žádném případě taková není. Ráda ryje ve dnu, mnoho úkrytů a osázení je více než žádoucí. Někteří chovatelé považují za nezbytné pro jejich dobrou kondici krmit je masitou potravou.
Pohlavní dimorfismus: Samečci bývají světleji zbarvení (do žluta) a jsou silnější v břišní partii. Samičky jsou naopak štíhlejší a zbarvené spíše do oranžova.
Rozmnožování: V akváriu k němu běžně dochází až po hormonální stimulaci. Doporučuje se nasadit do tření asi 10 - 12 ryb. Vytírají se v noci, nebo bryzy ráno a samička klade asi 1000 hnědozelených jiker. Potěř se líhne do dvou dní. Krmte ho drobnou živou potravou. Optimální parametry vody při rozmnožování - PH 6,5 - 7,0; tvrdost vody - 8 - 12 °dGH; teplota - 25 - 27°C.


Tato fotografie pochází ze stránek http://www.planetcatfish.comAnténovec Iheringův


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Anténovec ekvádorský Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Anténovec jeseterovitý   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Tetra ostrozubá L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Jehla asijská     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby