Autor:
Salonka
Přidáno:
04/01/2009 v 11:11:24
Autor změny:
----
Naposledy změněno:
Zatím nezměněno

Zobrazeno: 5855x Hodnocení: 3.39 Hodnoceno: 1005x
1 2 3 4 5

Český název: Žralok spanilý
Latinský název: Carcharhinus amblyrhynchos


Typ:Mořská ryba
Čeleď:Carcharhinidae (Modrounovití)
Původ: Indický a Tichý oceán, Rudé moře, Čína
Maximální velikost: 200 - 260 cm
Agresivita: Potencionálně nebezpečný
Charakteristika: Hřbet má tmavě šedý, břicho bledé až bílé. Ocasní ploutev má černé širkoké okraje. Zadní strana prsních ploutví je černá s černými cípy. V tlamě má zoubkovité trojúhelníkovité zuby, kterých má 13 - 14 v každé polovině čelisti. Je aktivní během dne, ale iza šera a v noci. Žije v okolí lagun, korálových útesů (atolů). Ale plave i do hloubky 1000m. Dožíva se až 25 let.
Pohlavní dimorfismus: Samci dosahují pohlavnou zřelost při délce 1,3 - 1,5 metrů. Samice při délce 1,2 - 1,4 metrů. To je v kolem 7 let.
Rozmnožování: Je to živorodý druh žraloka. V jednom vrhu se rodí 1 - 6 mláďata každé mládě měří 45 - 60 cm.

V inzerátech: pandicek


Tato fotografie pochází ze stránek http://www.biolib.czŽralok spanilý


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí mořská rybička(podle českého názvu) - Žralok šotek Č Další mořská rybička(podle českého názvu) - Žralok tygří   Předchozí mořská rybička(podle latinského názvu) - Drsnatec obecný L Další mořská rybička(podle latinského názvu) - Žralok měděný     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby