Autor:
Sisik
Přidáno:
12/02/2008 v 20:37:28
Autor změny:
Horac
Naposledy změněno:
13/02/2008 v 16:16:16

Zobrazeno: 39952x Hodnocení: 1 Hodnoceno: 2x
1 2 3 4 5

Český název: Pangas vláknoploutvý (Sladkovodní žralok, Sumeček sanitwongsei)
Latinský název: Pangasius sanitwongsei


Čeleď:Sumci - Pangasiidae (Pangasovití)
Původ: jižní a východní Asie
Maximální velikost: 300 cm
Vhodná teplota: 22 - 28 °C
Potrava: masožravec
Doporučené PH: 6.5 - 7.5
Doporučená tvrdost vody: 3 - 25°dGH
Agresivita: klidná
Charakteristika: Tyto ryby se nedoporučuje chovat v akváriích, i kdyby se jednalo o akvária obřích rozměrů. Pokud se je ale rozhodnete chovat v akváriu, mělo by mít písečné dno, a obsahovat kameny a plovoucí rostliny. V akváriu dorůstají obvykle pouze 60 cm a pak hynou. Jsou velice dravé a v podstatě jakékoliv jiné obyvatele, kteří jsou jednou menší než oni, považují za potravu. Aktivní jsou hlavně v noci. Tyto ryby jsou také v Červené knize ohrožených druhů zvířat.
Pohlavní dimorfismus: Pohlaví je těžko odlišitelné, samice bývají větší a robustnější než samci.

V inzerátech: žralok sladkovodní, Žraloci, Pangas vláknoploutvý


Tato fotografie pochází ze stránek http://www.board.raubsalmler.dePangas vláknoploutvý (Sladkovodní žralok, Sumeček sanitwongsei)


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Pangas sabažský Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Pánvovec bičoocasý   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Pangas sabažský L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Sekavec úhořovitý     Editovat článek     Přidat fotku


Chovám 2 žraločky od léta 2011,v současné době meří asi 16 cm.Rozhodli jsme se proto,koupit nové větší akvarium.Už týden ale nežerou potravu,kterou jsem dosud dávala.Patentky,tablety.Vypadají zatím v pohodě,ale jak dlouho.Sem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby