Autor:
Dadka21
Přidáno:
27/11/2008 v 09:21:32
Autor změny:
----
Naposledy změněno:
Zatím nezměněno

Zobrazeno: 6744x Hodnocení: 2.96 Hodnoceno: 820x
1 2 3 4 5

Český název: Žralok mako
Latinský název: Isurus oxyrinchus


Typ:Mořská ryba
Čeleď:Lamnidae (Lamnovití)
Původ: Atlantický, Tichý a Indický oceán
Maximální velikost: 4 metry
Potrava: ryby
Agresivita: dravec
Charakteristika: Žralok mako je silný drsnokožec se štíhlým tělem. Je velmi rychlý a dravý. Obvykle loví ryby na otevřeném moři, například tuňáky a makrely. Při pronásledování kořisti se někdy vymršťuje do vzduchu. Mláďata se vyvíjejí v těle matky.


Tato fotografie pochází ze stránek http://www.fishbase.orgŽralok mako


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí mořská rybička(podle českého názvu) - Žralok límcoví Č Další mořská rybička(podle českého názvu) - Žralok měděný   Předchozí mořská rybička(podle latinského názvu) - Žraloček brazilský L Další mořská rybička(podle latinského názvu) - Chaetodon miliaris     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby