Autor:
Salonka
Přidáno:
04/01/2009 v 10:28:38
Autor změny:
----
Naposledy změněno:
Zatím nezměněno

Zobrazeno: 5044x Hodnocení: 2.89 Hodnoceno: 829x
1 2 3 4 5

Český název: Žralok hnědý
Latinský název: Carcharhinus plumbeus


Typ:Mořská ryba
Čeleď:Carcharhiniformes (Žralouni)
Původ: Trpopické a mírné vody západního Atlantiku, Afrika, Pacifik
Maximální velikost: 250 cm
Vhodná teplota: 20 - 24 °C
Potrava: Menší ryby, včetně žraloků, měkkýši, korýši
Charakteristika: Má nadprůměrnou první hřbetní ploutev, která je vysoká a může dosáhnout i jedné desetinu celkové délky těla. Má kulatý rypec, bílé břicho, horní část proudnicového těla je šedohnědé barvy. Je to dobrý plavec, protože horní lalok ocasní ploutve je větší než dolní. Dožívá se i 32 let.
Pohlavní dimorfismus: Samci dosahují pohlavní zralosti o délce 130 - 180 cm, samice 145 - 180 cm dlouhé. Páří se na severní polokouli na jaře a začátkem léta.
Rozmnožování: Je to živorodý druh žraloka, v jednom vrhu rodí 8 - 12 mláďat o velikosti 55 - 70 cm. Březost samic trvá 8 - 12 měsíců, ale její doba závisí od místa výskytu. Samice může být březí každý druhý rok.

V inzerátech: Akce - výstavní akva-tera rostliny.


Tato fotografie pochází ze stránek http://www.vsichnizraloci.blog.czŽralok hnědý


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí mořská rybička(podle českého názvu) - Žralok hedvábný Č Další mořská rybička(podle českého názvu) - Žralok kobercový záplatovaný   Předchozí mořská rybička(podle latinského názvu) - Žralok černoploutvý L Další mořská rybička(podle latinského názvu) - Žralok písečný     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby