Autor:
Salonka
Přidáno:
05/01/2009 v 10:18:02
Autor změny:
----
Naposledy změněno:
Zatím nezměněno

Zobrazeno: 5270x Hodnocení: 2.88 Hodnoceno: 808x
1 2 3 4 5

Český název: Žralok dlouhoploutvý
Latinský název: Carcharhinus longimanus


Typ:Mořská ryba
Čeleď:Carcharhinidae (Modrounovití)
Původ: Subtropické a tropické oblasti oceánů, USA, Portugalsko, Tichý oceán
Maximální velikost: 4 metry
Potrava: Želvy, kostnaté ryby, mořské ptáky, olihně, mršiny, chobotnice
Agresivita: Nebezpěčný
Charakteristika: Žije spíš v hlubokých vodách oceánu, občas i u pobřeží. V září 2004 byl tento žralok uloven i ve švédskych vodách, což se stalo pravděpodobně díky Golfskému proudů. Byl nalezen zkroucený a jeho objevění je považováno za první záznam výskytu tohoto žraloka ve vodách severní Evropy. Jeho prsní ploutvě jsou dlouhého a zaobleného tvarů a na konci jsou stříbřitě zbarvené. Má menší rypec, zuby jsou trojúhelníkového tvaru. Hřbet je šedé až hnědé barvy, ale někdy tato barva přechází až do bronzova. Břicho má světle bělavé. Často se na moři stává, že žralok patroluje i pod lodí potapěčů.
Pohlavní dimorfismus: Není známo.
Rozmnožování: V jednom vrhu rodí 1 - 15 mláďat o délce 0,6 metrů.


Tato fotografie pochází ze stránek http://www.horssestable.blog.czŽralok dlouhoploutvý


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí mořská rybička(podle českého názvu) - Žralok Cookeův Č Další mořská rybička(podle českého názvu) - Žralok galapážský   Předchozí mořská rybička(podle latinského názvu) - Žralok bělavý L Další mořská rybička(podle latinského názvu) - Žralok černoploutvý     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby