Autor:
Salonka
Přidáno:
04/01/2009 v 12:21:37
Autor změny:
----
Naposledy změněno:
Zatím nezměněno

Zobrazeno: 9021x Hodnocení: 2.83 Hodnoceno: 888x
1 2 3 4 5

Český název: Žraloček brazilský
Latinský název: Isistius brasiliensis


Typ:Mořská ryba
Čeleď:Dalatiidae (Světlounovití)
Původ: Západní a Východní Atlantik, Indopacifik
Maximální velikost: 42 - 56 cm
Potrava: Kořýši, kalmáry
Charakteristika: Má drobné a štíhlé tělo, které je zbarveno do hněda. Je doutnikového tvaru s krátkým rypcem. Na zadní část těla má posunuty dvě velmi malé hřbetní ploutve. Kolem hlavy má límeček, který je umístěn v zadní straně hlavy. Oči směřují na přední část hlavy. Na břiše má bioluminiscenční orgány produkujíci světlo. V horní čelisti má 30 - 37 malých zubů, v dolní 25 - 31 větších zubů, které mají tvar trojúhelníku. Také má v dolní řade velice ostré pilovité zuby. Nepotřebné vlastní zuby polyká, jako zdroj vápniku a k udržení jeho hladiny v těle.
Pohlavní dimorfismus: Samci dorůstají do délky 42 cm, samice do 56 cm. Pohlavní zralosti dosahuje v délce zhruba 35,6 cm, samice 40,6 cm.
Rozmnožování: Je to vejcorodý druh žraloka, který v jednom vrhu rodí 6 - 12 mláďat.

V inzerátech: cichlidy


Tato fotografie pochází ze stránek http://www.vsichnizraloci.blog.czŽraloček brazilský


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí mořská rybička(podle českého názvu) - Žoldák karibský Č Další mořská rybička(podle českého názvu) - Žralok bělavý   Předchozí mořská rybička(podle latinského názvu) - Strašík arabský L Další mořská rybička(podle latinského názvu) - Žralok mako     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby