Autor:
Yirka
Přidáno:
06/05/2008 v 08:54:02
Autor změny:
----
Naposledy změněno:
Zatím nezměněno

Zobrazeno: 8566x Hodnocení: 2.94 Hodnoceno: 954x
1 2 3 4 5

Český název: Živorodka živorodá
Latinský název: Poecilia vivipara


Čeleď:Živorodkovité - Poeciliidae
Původ: Jižní Amerika
Maximální velikost: 4 - 6 cm, v přírodě do 8 cm
Vhodná teplota: 23 - 26 °C
Potrava: Všežravá rybka
Doporučené PH: 6,8 - 7,8
Doporučená tvrdost vody: 8 - 22 °dGH
Agresivita: Snášenlivá, trochu lekavá rybka
Charakteristika: Aktivní hejnová rybka, patřící mezi původní formy živorodky, chovaná jen zřídka. Ideální počet rybek je hejno kolem 10 kusů. Uvítá mírně brakickou, tvrdší vodu na hranici neutrální alkality. Zbarvena je olivově zeleně a na hřbetě stříbřitě, na žluté hřbetní ploutvi má vejcovitou skvrnku. Vzhledem k nepříliš výraznému zbarvení není příliš populární pro chov.
Pohlavní dimorfismus: Sameček je menší, výrazněji zbarvený a má gonopodium. Dospívá asi ve 4 měsících. Samička je robustnější a zbarvena méně výrazně. Dospívají asi v 6 měsících.
Rozmnožování: Samička rodí asi 4 týdny po oplodnění. Mladé jsou schopny okamžitého příjmu běžné, přiměřeně velké potravy. Po vrhu je třeba odlovit dospělé ryby - jsou silně kanibalistické.

V inzerátech: Super Dino živočich - Triops longicaudatus


Tato fotografie pochází ze stránek http://filaman.uni-kiel.de/Živorodka živorodá


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Živorodka zelenooká (Živorodka modrooká) Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Žlutá konžská tetra   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Živorodka velkoploutvá L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Živorodka Endlerova     Editovat článek     Přidat fotku


Tyhle rybky jsem si včera koupil. No a neřek bych že jsou plaché. Furt mi tam buzerujou ty dvě betty. :-) Ale nevím.... jak často se pářej?


Crazygirl: I mě se to s živorodkama stává. Samečkovi se prostě líbí vic závojnatka, než nebarevná samice.


prosím někdo poradte!!!!prvně jsem měla samce a byl sám s živorodkou,o 3 měsíce později jsem koupila Dvě samice abych měla mladé :-) .Jenomže on páří jen s tou závojnatkou ikdyž s ní mít mladé nemůže,těch druhých si nevšímá :-) .co s tím blbečkem dělat???Sem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby