Autor:
Harpis
Přidáno:
27/11/2007 v 22:05:31
Autor změny:
Nellinek
Naposledy změněno:
09/04/2009 v 08:51:42

Zobrazeno: 15881x Hodnocení: 2.69 Hodnoceno: 916x
1 2 3 4 5

Český název: Živorodka velkoploutvá
Latinský název: Poecilia velifera


Čeleď:Živorodkovité - Poeciliidae
Původ: Jižní až Střední Amerika
Maximální velikost: do 10 cm
Vhodná teplota: 22 - 28 °C
Potrava: všežravec
Doporučené PH: 7,5 - 8,5
Doporučená tvrdost vody: 11 - 30 °dKH
Agresivita: mírné
Charakteristika: Tyto rybky jsou vyšlechtěné a v přírodě se v této formě vůbec nevyskytují. Jsou poměrně nenáročné, a proto jsou vyhledávány začínajícími akvaristy. Mají rády rostliny i kořeny a podobné úkryty. Husté rostliny by měly být v akváriu určitě, kvůli úkrytu pro mladé. Tělo je barvou až albínovité a na každé šupině je pak barevná tečka. Jméno dostala podle velké charakteristické hřbetní poutve u samců. Voda by měla být spíše tvrdá s přidáním 1 čajové lžičky mořské soli na 5 litrů.
Pohlavní dimorfismus: Samci mají gonopodium a velkou hřbetní ploutev.
Rozmnožování: Jako klasická živorodka rodí živé potomky, kteří jsou od narození soběstační. Je však třeba je ihned oddělit od rodičů, kteří mají často kanibalské sklony. Proto se přeloví třeba do odchovničky, nebo do akva. pro malé. Žerou drobnou živou potravu.

V inzerátech: Prodám Black Molly


Živorodka velkoploutvá

Více fotek najdete ve fotogalerii této rybičky


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Živorodka trpasličí Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Živorodka vysokotělá   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Živorodka ostrotlamá sp. silver L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Živorodka živorodá     Editovat článek     Přidat fotku


dobrý den chtěl bych se zeptat jestli tyto krasavice nemá někdo na prodej děkuji kdyžtak se ozvěte na mail


salonka: Možno Ti pripadá na fotke trochu nevýrazná. Ale jej perleťový lesk je krásny. Forma gold je ešte krajšia, má červené oči. :-)


evica39:Povedala by som,že iste vieš,čo píšeš,lebo si sa s touto rybkou ako chovateľka zaoberala.Ikeď mne pripadá nevýrazná.Ale najkrajšia je tá horná plutva.Len mne by sa páčili tieto rybky farebnejšie. Vyzerá ako malý akvarijný Pegas...


Velifera bola mojou "srdcovkou" . Neni pravda, že potrebuje trochu solit ako sa tu píše. Ona potrebuje soliť dosť veľa - 1 PL soli na 10 l vody. Samci pri imponovaní samičke nemajú chybu. Predvádzajú sa, napínajú chrbtovú plutvu. Chovala som silver a gold formu. Škoda, že pre nedostatok miesta som ich chov nakoniec vzdala.


Chystám si pár pořídit, tak jsem na ně moc zvědavý. :-)


Jasně, je to normální druh, jenom v přírodní formě vypadá jinak.


Charakteristika: Ty to rybky jsou vyšlechtěné a v přírodě se v této formě vůbec nevyskytují. Toto neni pravda:vyskytuju sa aj v prirode v zelenostriebornom sfarbeni. Poecilia sphenops/Black Molly/ sa v prirode nevyskytuje. To je takisto zle napisane. :-)


Krasne rybky je ale skoda ze je mnoho chovatelu kteri je krizi.Tim padem zanika klasicka forma a pak se divi co se narodi.Vubec nejsou narocne.Staci akvarium 150 litru,hodne rostline stravy a solit trochu vodu.Mladata rodice nepoziraji pokud maji dostatek ukritu a vhodne stravy.Pokud se na neco chcete zeptat budu velice rad.tel.723810860.LukSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby