Autor:
Yirka
Přidáno:
06/05/2008 v 18:20:47
Autor změny:
----
Naposledy změněno:
Zatím nezměněno

Zobrazeno: 6871x Hodnocení: 2.92 Hodnoceno: 728x
1 2 3 4 5

Český název: Živorodka tříbarevná
Latinský název: Limia melanogaster


Čeleď:Živorodkovité - Poeciliidae
Původ: Střední Amerika, Jamajka, Haiti
Maximální velikost: 3 - 6 cm
Vhodná teplota: 20 - 30 °C
Potrava: Všežravec
Doporučené PH: 5,8 - 7
Doporučená tvrdost vody: 8 - 28 °dGH
Agresivita: Snášenlivá rybka vhodná do druhové nádrže
Charakteristika: Jedná se o pohlavně velmi aktivní živorodku, schopnou se křížit s ostatními druhy živorodek včetně plat a mečovek. Je to hejnová rybka. Pro svoji pohlavní aktivitu až agresivitu je však lepší ji chovat samostaně, aby nekazila rodové linie ostatních druhů. Její vybarvení není nijak nápadné, pestřejší sameček má hřbet a ocasní partie žluté s přechodem do modročerné v jeho spodní části. Má ráda prosluněnou nádrž.
Pohlavní dimorfismus: Sameček je pestřejší a menší, dospívá velmi variabilně od 3 do 9 měsíců. U větších samiček se v období dospělosti (kolem 6 měsíců) objeví skvrna březosti.
Rozmnožování: Množí se velmi snadno a neustále. Doba březosti je 5-7 týdnů, narozený potěr přijímá veškerou potravu, uvítá i řasovou složku. Kanibalismus je neobvyklý.

V inzerátech: Prodám levně anubias barteri var nana, Super Dino živočich - Triops longicaudatus


Tato fotografie pochází ze stránek http://www.zyworodki.akwarysta.plŽivorodka tříbarevná

Více fotek najdete ve fotogalerii této rybičky


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Živorodka Tiburonská Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Živorodka trpasličí   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Tlamovec Lichnochromis acuticeps L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Živorodka Tiburonská     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby