Autor:
Yirka
Přidáno:
03/09/2008 v 18:44:16
Autor změny:
Geminika
Naposledy změněno:
07/03/2012 v 17:48:13

Zobrazeno: 7091x Hodnocení: 3 Hodnoceno: 792x
1 2 3 4 5

Český název: Živorodka sklovitá
Latinský název: Quintana atrizona


Čeleď:Živorodkovité - Poeciliidae
Původ: Kuba
Maximální velikost: 2 - 4 cm
Vhodná teplota: 24 - 28 °C
Potrava: Všežravec
Doporučené PH: 7,0 - 7,5
Doporučená tvrdost vody: 10 - 20 °dGH
Agresivita: Mírumilovná rybka
Charakteristika: Plachá, malá živorodka hodící se do samostatného akvaria.Nádrž na její chov by neměla být příliš prostorná. Má ráda volný prostor a hlavně klid. Snese ale společnost malých klidných rybek. Vyžaduje jemnolisté rostliny, filtraci i pohyb vody - velmi pomalu. Je dobré nekrmit ji pouze „suchým“ krmením.Neboť při výhradním podávání tohoto krmiva trpí údajně živorodka sklovitá střevními potížemi, postupně degeneruje a napadají ji častěji choroby. Velmi dobré jsou drobné druhy zooplanktonu a Artemie.
Pohlavní dimorfismus: Sameček je menší, má gonopodium.
Rozmnožování: Březost trvá asi 5 týdnů, vrhne asi 25 mladých. Potomstvo je méně plodné.V našich chovech již byla rozmnožena a porod nebývá až tak bez problémů.Potěru není mnoho, od jedné samičky se můžeme dočkat od patnácti do třiceti kusů. Necháme-li samičky ve společné nádrži s dospělými, můžeme být svědky kanibalismu, ale i toto se vždy neděje. Mladé rybky rychle rostou a rychle dospívají. V půl roce jsou samičky připravené k páření. Samečkové údajně dospívají o dva měsíce dříve.

V inzerátech: Super Dino živočich - Triops longicaudatus


Tato fotografie pochází ze stránek http://www.drpez.org/albums/Quintana-atrizona-fotos/aac.jpgŽivorodka sklovitá

Více fotek najdete ve fotogalerii této rybičky


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Živorodka širokoploutvá Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Živorodka sličná   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Tetra proužkovaná L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Vějířovka pruhoocasá     Editovat článek     Přidat fotku


Díky za upozornění, již jsem poslal opravu a správná fotka je také ve fotogalerii této rybky.Sem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby