Autor:
Yirka
Přidáno:
06/05/2008 v 07:45:39
Autor změny:
Vašek
Naposledy změněno:
26/11/2008 v 19:35:22

Zobrazeno: 5304x Hodnocení: 1.5 Hodnoceno: 2x
1 2 3 4 5

Český název: Živorodka haitská (Živorodka Perugiova)
Latinský název: Poecilia perugiae (Limia perugiae)


Čeleď:Živorodkovité - Poeciliidae
Původ: Dominikáská republika
Maximální velikost: 6 - 9 cm
Vhodná teplota: 23 - 28 °C
Potrava: Všežravec upřednostňující živou potravu
Doporučené PH: 6,2 - 7,8
Doporučená tvrdost vody: 8 - 30 °dGH
Agresivita: Snášenlivá, klidná rybka
Charakteristika: Tvarově i barevně nepříliš zajímavá rybka, která je proto opomíjena v chovech. Jejími základními barvami jsou modrostříbrná a zlatá. Je přizpůsobivá, pro dobrou reprodukci vyžaduje tvrdší vodu, ve které je velmi odolná nemocem. Jedná se o hejnovou rybku, která má ráda hustě osázenou nádrž. Také úkryty se do akvária mají dát.
Pohlavní dimorfismus: Sameček je výrazně menší, v dospělosti má silně klenutý hřbet a má gonopodium. Dospívá na rozdíl od jiných živorodek později než samice v 6 - 10 měsících. Samička je větší, v zajetí dorůstá 6 - 7 cm, sameček je o 1 - 2 cm menší.
Rozmnožování: Sameček nahání samici a snaží se ji oplodnit. Do 4 týdnů po oplodnění rodí samička, která dospívá již ve 4 měsících, 20 - 40 mladých, které jsou ihned schopny přijímat přiměřeně velkou potravu. Přestože netrpí kanibalistickými sklony, doporučuje se samičku po vrhu odlovit. Nebo se mladé odloví

V inzerátech: Super Dino živočich - Triops longicaudatus


Tato fotografie pochází ze stránek http://bp1.blogger.comŽivorodka haitská (Živorodka Perugiova)

Více fotek najdete ve fotogalerii této rybičky


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Živorodka guatemalská Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Živorodka Heterandria litoperas   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Živorodka černopruhá L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Živorodka duhová (paví očko, gupka)     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby