Autor:
Viki
Přidáno:
29/03/2008 v 20:19:09
Autor změny:
Evica39
Naposledy změněno:
26/02/2009 v 16:37:08

Zobrazeno: 6592x Hodnocení: 2.84 Hodnoceno: 798x
1 2 3 4 5

Český název: Živorodka ostrobřichá
Latinský název: Alfaro cultratus


Čeleď:Živorodkovité - Poeciliidae
Původ: Střední Amerika: Nikaragua, Kostarika, Panama.
Maximální velikost: 6 - 8 cm
Vhodná teplota: 22 - 25°C
Potrava: Všežravec - vločkové, živé, mražené i zelené. Pozor - velmi neochotně přijímají potravu ze dna.
Doporučené PH: 5.5 - 7 pH
Doporučená tvrdost vody: 1 - 16°dGH
Agresivita: mírumilovná rybka
Charakteristika: Tato rybka není nějak obvzlášť velká, ale zato je zvláštní tím, že má malinkaté hroty na bříšku, proto se jí říká ostrobřichá. Je to jedna z divokých forem živorodek. Základní zbarvení je okrové s kovově modrým leskem, které vynikne zvláště při bočním světle. Má ráda rostliny a úkryty v akváriu. Zajímavé a pro živorodky netypické je chování těchto rybek. Sdružují se v hejnu a rychle proplouvají nádrží. Připomínají tím chování některých teter. Vyniknou v prosluněné nádrži, v hejnu.
Pohlavní dimorfismus: Samice jsou větší a v akváriích dorůstají do 8 cm, samci jsou menší, dorůstají do velikosti maximálně 6 cm, a mají, stejně jako všichni samci živorodkovitých, řitní ploutev přeměněnou v gonopodium.
Rozmnožování: Po asi 24 dnech gravidity samička vrhne až 50 mladých, které bývají až 8 mm velké. Samici je nutné ihned po porodu odlovit, protože mladé s oblibou požírá. Ve společenské nádrži musí být hodně úkrytů pro mladé ryby, jinak jsou sežrány jinými obyvateli akvária.

V inzerátech: Super Dino živočich - Triops longicaudatus


Tato fotografie pochází ze stránek http://www.dkimages.comŽivorodka ostrobřichá


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Živorodka okatá Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Živorodka ostrotlamá (Black Molly)   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Ouklejka pruhovaná L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Žabohlavec vrčivý     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby