Autor:
Yirka
Přidáno:
05/05/2008 v 19:55:50
Autor změny:
Kucky
Naposledy změněno:
12/11/2008 v 14:29:47

Zobrazeno: 7328x Hodnocení: 2.9 Hodnoceno: 793x
1 2 3 4 5

Český název: Živorodka okatá
Latinský název: Girardinus falcatus


Čeleď:Živorodkovité - Poeciliidae
Původ: Střední Amerika
Maximální velikost: 4 - 8 cm
Vhodná teplota: 23 - 28°C
Potrava: Všežravec upřednostňující živou potravu
Doporučené PH: 6,2 - 7,8
Doporučená tvrdost vody: 4 - 20 °dGH
Agresivita: Snášenlivá, neagresivní rybka
Charakteristika: Na první pohled barevně nepříliš zajímavá rybka přírodních barev s transparentními ploutvičkami, patřící mezi středně veliké až větší živorodky. Zaujmou na ní dva znaky a to výrazné gonopodium samečka a výrazné oči, z nichž pramení i český název. Samec při páření nahání samici a snaží ji oplodnit. Samice rodí celoročně. Živorodky se rády nahánějí mezi rostlinami a mezi úkryty.
Pohlavní dimorfismus: Sameček je výrazně menší než samička. Sameček dospívá asi ve 4 měsících, samička v 6.
Rozmnožování: Samec nahání samičku a potom ji oplodní. Potěr rodí do 4 týdnů po oplodnění v počtu 25 - 35 ks. Při porodu se samice dá do porodničky. Mláďata ihned přijímají přiměřeně velikou , nejlépe sypanou a pro malé rybky vhodnou potravu.

V inzerátech: Super Dino živočich - Triops longicaudatus


Tato fotografie pochází ze stránek http://www.akvarium.cz/Živorodka okatá


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Živorodka lesklá Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Živorodka ostrobřichá   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Gudea dymová (Žirardinka kouřová) L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Živorodka lesklá     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby