Autor:
Georg
Přidáno:
14/01/2008 v 19:38:21
Autor změny:
Vašek
Naposledy změněno:
13/01/2009 v 17:57:13

Zobrazeno: 8917x Hodnocení: 2.83 Hodnoceno: 857x
1 2 3 4 5

Český název: Živorodka lesklá
Latinský název: Girardinus metallicus


Čeleď:Živorodkovité - Poeciliidae
Původ: Kuba
Maximální velikost: samec 3 cm , samice 7 cm
Vhodná teplota: 22 - 25 °C
Potrava: mražená i živá, vločky s obsahem rostlinné složky
Doporučené PH: 6,8 - 7,2
Doporučená tvrdost vody: 10 - 25 °dGH
Agresivita: mírumilovná rybka
Charakteristika: Zbarvení těla je žlutohnědé až olivovězelené s kovovým leskem. Živorodka lesklá je ideální pro začátečníky živorodkáře, ale i pro ostatní akvaristy. Čilá, nenáročná a snadno množitelná. Samička potřebuje určitý prostor pro odchov, v malé nádržce přestává rodit mladé. Drží se obvykle u dna a uprostřed vodního sloupce. K rybám vlastního druhu snášenlivá, pokud dodržme poměr samců a samic 1,2-3. Hodí se do středních akvárií, ve velkých nádržích je plachá. Má ráda částečně osluněná akvária, při přírodním světle také nejlépe vynikne její zbarvení. Samci mohou svádět boje, ale ty jsou bez následků.
Pohlavní dimorfismus: Samci se táhne po hrdle až na konec gonopodia černý pruh. Samice vypadá jako samička gupky, odlišná je jen oblejšími tvary těla, zlatavým leskem a modrýma očima. Samec takké samici nahání.
Rozmnožování: Po páření trvá březost asi 26 dní. Porod bez problémů, rodiče nepožírají mladé, proto je odchov možný ve dvougenerační nádrži. Jako krmivo poslouží čerstvě vylíhlé artemie, později převádíme na sušené krmivo, ale artemie nevysazujeme. Jako nejdřív se vybarvují modré oči (zajímavá podívaná).

V inzerátech: Super Dino živočich - Triops longicaudatus


Živorodka lesklá


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Živorodka kropenatá zlatá Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Živorodka okatá   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Živorodka okatá L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Přísavka velkoploutvá     Editovat článek     Přidat fotku


Ryba, která je svým sporadickým výskytem v našich akváriích oživením, pokud ji chováme v hejnkách. Množí se velmi snadno, téměř všechny mladé přežijí, což později působí problém s přerybněním. Pro rychlý růst doporučuji první čtyři týdny krmit ryze vylíhlou artémií, později k tomu přidáváme rozdrolený Tetra min nebo podobně kvalitní krmiva a artémii pak stačí podávat 2x týdně a po rozpoznání samců samce přelovíme do zvláštní nádržky, aby samičky nebyly příliš brzy oplozeny a vyrostly v 5-7 cm velké rybky. V opačném případě dorostou nanejvýš 4,5 cm. Samci plně dospívají ve 4 měsících, samičky v 6-8 měsících.Sem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby