Autor:
Yirka
Přidáno:
03/05/2008 v 15:20:08
Autor změny:
Evica39
Naposledy změněno:
14/02/2009 v 07:15:33

Zobrazeno: 6199x Hodnocení: 2.63 Hodnoceno: 8x
1 2 3 4 5

Český název: Živorodka kropenatá (Živorodka skvrnitá)
Latinský název: Phalloceros caudimaculatus reticulatus


Čeleď:Živorodkovité - Poeciliidae
Původ: Jižní Amerika
Maximální velikost: sameček 3,5 cm samička do 6 cm
Vhodná teplota: 16 - 22 °C
Potrava: Všežravec, živé dafnie, cyklop, koretra, komáří larvy.
Doporučené PH: 6,8 - 7,2
Doporučená tvrdost vody: 5 - 19 °dGH
Agresivita: Snášenlivá, klidná rybka
Charakteristika: Nenáročná rybka, která má ráději chladnější vodu, v které drží své barvy.Je velice vhodným druhem pro malá zahradní jezírka, kde se i rozmnožuje. Potřebuje kvalitní vodu a udržovanou nádrž s pravidelnou údržbou. Jedná se o čilou rybku, kterou je nutno chránit před vyskočením z nádrže krycími skly.
Pohlavní dimorfismus: Samečci jsou výrazně menší, tak jako ostatní živorodky mají gonopodium, jejich zbarvení tečkováním je výraznější než u samic.
Rozmnožování: Tyto živorodky dospívají zhruba ve 4 měsících, odchov je snadný. Mladé rodí do 6 týdnů od oplodnění, pokud není nádrž chráněna hustým porostem, stávají se mladé potravou rodičů. Potěr ihned po narození přijímá běžnou potravu příslušné velikosti.

V inzerátech: Nitěnky, Krmení


Tato fotografie pochází ze stránek http://www.oblibene.com/Živorodka kropenatá (Živorodka skvrnitá)


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Živorodka komáří zlatá Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Živorodka kropenatá zlatá   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Živorodka kropenatá zlatá L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Živorodka Phalloptychus januarius (Januárka)     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby