Autor:
Batman
Přidáno:
26/03/2008 v 20:27:15
Autor změny:
Vašek
Naposledy změněno:
26/11/2008 v 19:36:16

Zobrazeno: 9411x Hodnocení: 2.97 Hodnoceno: 848x
1 2 3 4 5

Český název: Živorodka komáří
Latinský název: Gambusia affinis


Čeleď:Živorodkovité - Poeciliidae
Původ: jižní část Severní Ameriky, Mexiko
Maximální velikost: samečci 3 - 3,5 cm, samičky až 7 cm
Vhodná teplota: 15 - 30 °C
Potrava: suché krmivo, řasy, občas komáří larvy
Doporučené PH: neutrální
Doporučená tvrdost vody: 2 - 30 °dGH
Agresivita: navzájem jsou přátelské, vůči ostatním druhům někdy agresivní
Charakteristika: Tato rybka je původem z jihu USA, později byla přenesena do oblastí tropického i mírného pásu. Můžeme se s ní setkat i v přírodě Francie, kde pronikla až k Bordeaux. Tento výskyt nutno přičíst vysazování k boji proti komárům. Není to tedy pravá akvarijní živorodka (také není příliš atraktivní), ale je možno ji chovat v malém až středně velkém akváriu, ryba je nenáročná. Chová se často jako potrava pro dravé druhy nebo pro mořské ryby, protože vydrží i 5 minut ve slané vodě.Vyhovuje jí husté a jemnolisté osázení. Také skalky, kořeny a úkryty můžou být dány do akvária.
Pohlavní dimorfismus: Samečci jsou mnohem menší, mají černé skvrny a mají gonopodium.
Rozmnožování: Samička je velmi plodná, stejně jako všechny živorodky rodí živá mládata. Rodiče však zůstávají u svého potomstva velmi blízko.

V inzerátech: Super Dino živočich - Triops longicaudatus


Tato fotografie pochází ze stránek http://nas.er.usgs.govŽivorodka komáří


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Živorodka Jonesova Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Živorodka komáří zlatá   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Galaxie velkorypá L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Živorodka komáří zlatá     Editovat článek     Přidat fotku


Dobrý den, jsem začátečník. Měla jsem dvě živorodky komáří.V pondělí měla jedna vyvalené červené oko. Přidala jsem do vody trochu modré desinfekce. V úterý už oko červené nebylo ale stále bylo vypouklé i to druhé a ve středu byly červené obě a pod tlamičkou měla také podlité krví.Tak jsem ji zlikvidovala a včera měla vypoulené oko i ta druhá. Ostatní rybky v akvárku jsou v pohodě, je to jiný druh. Zajímalo by mě, co jí bylo. Děkuji HankaSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby