Autor:
Salonka
Přidáno:
10/02/2009 v 16:11:52
Autor změny:
----
Naposledy změněno:
Zatím nezměněno

Zobrazeno: 5871x Hodnocení: 2.84 Hodnoceno: 732x
1 2 3 4 5

Český název: Živorodka Jonesova
Latinský název: Heterandria jonesii


Čeleď:Poeciliidae (Živorodkovití)
Původ: Střední Amerika, Mexiko
Maximální velikost: 6 cm
Vhodná teplota: 20 - 28 °C
Potrava: Všežravec
Doporučené PH: 6 - 8
Doporučená tvrdost vody: 10 - 15 °dGH
Agresivita: Spoločenská rybka
Charakteristika: Tato rybka patří mezi spoločenské a mírumilovné rybky, je to divoká forma. Proto je vhodné tuto rybu chovat v jednorduhové nádrži o počtu 6 a více kusů, kde by měli být v převaze samice. Mezi akvaristy je chována jen ojediněle. Je to aktivní a žravá rybka, která má ráda mraženou potravu, vločky, tablety, granule, ale i zelené krmení a řasy. Plave po celé nádrži, kterou je nutno zakrývat, protože ráda vyskakuje ven a hyne. Neni to vhodná rybka pro začínajíciho akvaristu. Vyžaduje hustě osázenou nádrž, s tmavším dnem, také musí mít dostatečné proudění vody a její častou výměnu. Je plachá, ale po zvyknutí si na domácí prostředí tato plachost zmizí. Dožívá se cca 3 roky.
Pohlavní dimorfismus: Samec je menší a má gonopodium, samice je větší.
Rozmnožování: Rodí živá mláďata. Potěr je citlivý na chemismus a dusikaté látky. Je třeba častěji odstraňovat zbytky potravy.

V inzerátech: Super Dino živočich - Triops longicaudatus


Tato fotografie pochází ze stránek http://rybicky.netŽivorodka Jonesova


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Živorodka jednoskvrnná Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Živorodka komáří   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Živorodka trpasličí L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Živorodka Heterandria litoperas     Editovat článek     Přidat fotku


mohl bys te mi prosím vysvětlit jakto že tato ryba má stejný obrázek jako ta před tím o 2 ryby výš není to náhodou dívné že je jonsvova ryba stejná jako ta předtím prosím opravte to děkuji :-)Sem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby