Autor:
Vašek
Přidáno:
10/01/2009 v 14:11:24
Autor změny:
Salonka
Naposledy změněno:
11/02/2009 v 11:15:39

Zobrazeno: 5482x Hodnocení: 2.84 Hodnoceno: 766x
1 2 3 4 5

Český název: Živorodka Heterandria litoperas
Latinský název: Heterandria litoperas


Čeleď:Živorodkovité - Poeciliidae
Původ: Střední Amerika
Maximální velikost: 3 - 7 cm
Vhodná teplota: 23 - 28 °C
Potrava: Všežravec
Doporučené PH: 6,5 - 7
Doporučená tvrdost vody: 5 - 15 °dGH
Agresivita: teritoriální
Charakteristika: Není vhodná pro začátečníky. Je vhodná do velké nádrže, nejlépe druhové. Často okusuje jiným rybám ploutve. Potřebuje krycí sklo a hustě osázenou nádrž. Je to docela agresivní živorodka. Tělo má stříbřité s modravým a žlutavým nádechem.
Pohlavní dimorfismus: Samec má dlouhé gonopodium. Samice, které jsou výrazně větší a barevnější jsou také teritoriální a teritorium si háji nejen proti jiným rybám, ale také proti jiným samicím svého druhu.
Rozmnožování: Samice pár týdnů po oplodnění porodí mládé, které ale požírá a proto se musí schovat do rostlin a úkrytů anebo je nutno samici po porodu odlovit. Potěr je citlivý na dusikaté látky, proto je nutná častá výměna vody a odtraňovat zbytky potravy.

V inzerátech: Super Dino živočich - Triops longicaudatus


Tato fotografie pochází ze stránek http://rybicky.net/Živorodka Heterandria litoperas


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Živorodka haitská (Živorodka Perugiova) Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Živorodka jednoskvrnná   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Živorodka Jonesova L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Různozubec mexický     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby