Autor:
Viki
Přidáno:
29/03/2008 v 20:04:31
Autor změny:
Horac
Naposledy změněno:
30/03/2008 v 10:57:00

Zobrazeno: 7404x Hodnocení: 2.89 Hodnoceno: 688x
1 2 3 4 5

Český název: Živorodka černopruhá
Latinský název: Poecilia nigrofasciata (Limia nigrofasciata)


Čeleď:Živorodkovité - Poeciliidae
Maximální velikost: samečci až 5 cm, samičky až 7 cm
Vhodná teplota: 22 - 26°C
Potrava: Všežravec
Doporučené PH: 6 - 7
Doporučená tvrdost vody: 10 - 30°dGH
Agresivita: klidná mírumilovná a tolerantní ryba
Charakteristika: Těmto rybkám se daří ve tvrdé vodě, v příliš měkké vodě může onemocnět. V akváriu mají rády hojnost úkrytů a rostlin, aby se mohli schovávat. Ideální je chovat je v hejnu o asi 7 kusech, samiček by mělo být více než samečků. Je potřeba pravidelně a často měnit vodu, protože produkuje velké množství odpadních látek.
Pohlavní dimorfismus: Samečci jsou menší než samičky a mají řitní ploutev přeměnněnou v gonopodium. Také mají vyklenutý hřbet (čím starší sameček je, tím větší je ohnutí hřbetu).
Rozmnožování: Rozmnožování je poměrně snadné. Po 30 dnech gravidity samička vrhne asi 25 mláďat, která jsou mimořádně velká (asi 0,5 cm) a ihned přijmají drobnou potravu. Samičky pohlavně dospívají asi do čtyř měsíců, samečci až po pěti či šesti měsících. Mladé samice někdy kromě mláďat rodí také ještě nevyvinuté jikry. Tento jev časem zmizí a u starších samic už se neobjevuje.

V inzerátech: Super Dino živočich - Triops longicaudatus


Tato fotografie pochází ze stránek http://www.deltaguppies.com/Živorodka černopruhá


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Živoroděnka svítivá Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Živorodka červenoocasá   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Živorodka širokoploutvá L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Živorodka haitská (Živorodka Perugiova)     Editovat článek     Přidat fotku


Velice krásná ryba, ale ještě jsem ji v akvaristikách neviděl.Sem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby