Autor:
Salonka
Přidáno:
29/12/2008 v 20:52:01
Autor změny:
----
Naposledy změněno:
Zatím nezměněno

Zobrazeno: 6201x Hodnocení: 3.02 Hodnoceno: 849x
1 2 3 4 5

Český název: Želva zelenavá
Latinský název: Testudo hermanni


Čeleď:Emydidae (Sladkovodní želvy)
Původ: Celá Jižní Evropa, území Řecka, Bulharska, Turecka, Chorvatska
Maximální velikost: 30 cm
Vhodná teplota: 25 - 27 °C, 35 °C pod žárovkou
Potrava: Pampeliška, jitrocel, tráva, jablka, hrušky. Nikdy ne maso
Agresivita: Neagresivní
Charakteristika: Patří mezi nejrozšírenější druh pozemní želvy na našem území. Tyto želvy nemají zuby a vše, co sežerou, rozmělňují ostrými čelistmi. Orientují se podle slunce, mají velice dobře vyvinutý čich a zrak. Barva jejich těla je zeleno-žlutá s černo-hnědými skvrnami.
Pohlavní dimorfismus: Pohlavní rozdíl je znát až kolem třetího roku života. Sameček je menší, má delší a u kořene mohutnější ocásek, kloaka je umístěná dál od konce plastronu(spodní část želvy). Ten je prohloubený směrem do těla. Samička je větší, její ocásek je menší a kratší, kloaka je blíže špičce ocasu. Její plastron je rovného tvaru a bez prohnutí dovnitř.
Rozmnožování: Rozmnožování je poměrně úspěšné - samci bojují o samičku, ke které se nakonec chovají hrubě. Oplození je už těžší a někdy se stává, že samec sklouzne z karapaxu samičky. Mladší samice kladou 1-2 vejce, starší i 10 vajec.


Tato fotografie pochází ze stránek http://www.miga.czŽelva zelenavá

Více fotek najdete ve fotogalerii tohoto živočicha


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní živočich(podle českého názvu) - Želva trojkýlná Č Další sladkovodní živočich(podle českého názvu) - Želva zubatá   Předchozí sladkovodní živočich(podle latinského názvu) - Okružanka žebernatá L Další sladkovodní živočich(podle latinského názvu) - Plž Thiara cancellata     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby